İş GYO'dan 2 yeni proje daha

İş GYO'dan 2 yeni proje daha

Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings tarafından notu iki kademe yükseltilen İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı yeni iki projesiyle Kanyon Projesinin toplam büyüklüğüne ulaşmayı planlıyor.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin AA-(tur) olan Ulusal Uzun Vadeli kredi notunu iki kademe artırarak AA+(tur)'a yükseltmiş ve kredi notunun görünümünü "stable" olarak belirlemiştir.


13 Aralık 2007 tarihinde Fitch Ratings tarafından yapılan açıklamada, kredi notunun artırılmasında İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın sürdürülebilir, sağlıklı ve istikrarlı kira gelirine sahip olmasının etkili olduğu belirtilmiştir. Ayrıca İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın düşük yatırım riski ile borçsuz sermaye yapısının da bu notu desteklediği vurgulanmış ve şirketin portföyünden istikrarlı gelir elde etmeye devam edeceği belirtilmiştir.


İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın önümüzdeki dönemdeki yatırımları...


* İstanbul Üsküdar İlçesinde satın almış olduğu arsa üzerinde Tecim Yapı ile ortak, konut projesi geliştirmeyi planlamaktadır.


* Ayrıca, İzmir'in Bayraklı ilçesinde de Konut ve Alışveriş Merkezi'ni içeren karma bir proje üzerinde çalışmaları devam etmektedir.


Bahsi geçen iki projenin toplam geliştirme bedelinin, ortaklı olarak geliştirilen ve 2006 yılında faaliyete açılmış olan Kanyon Projesi'nin toplam yatırım büyüklüğüne eşit olması beklenmektedir. (220 milyon ABD Doları)


İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı hakkında


Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları sektöründe 937 milyon ABD Doları ile Net Aktif Değer açısından lider konumunu koruyan İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın Piyasa Değeri ise 700 milyon ABD Doları'dır.


Stratejisi, yatırımcılarına öngörülebilir risklerle yüksek getiriler sağlamak olan İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., yeni proje fırsatlarını takip etmektedir.