İşsiz kalanın kredi borcu ödeniyor

İşsiz kalanın kredi borcu ödeniyor

Halk Bankası, müşterilerinin işsiz kalmaları halinde bir yıllık süreyle, aylık kredi taksitlerinin geri ödenmesini yeni uygulamaya sunduğu `Kredi İşsizlik Sigortası' ile teminat altına alıyor.

Halk Bankası yeni ürünü ile Türkiye'de ilk defa bireysel kredi müşterilerine, 'Bireysel Krediler İşsizlik Sigortası' sunuyor. Halkbank'tan yapılan açıklamada, bu ürünle, 18-65 yaş arası tüm kredi müşterilerinin işten çıkarılma nedeniyle işsiz kalması, kaza sonucu yaşamını yitirmesi, kaza sonucu sürekli sakat kalması durumunda, kredi borçlarını güvence altına alınacağı kaydedildi. Açıklamada, 10 Ocak'tan itibaren başlanan Kredi İşsizlik Sigortası'ndan, SSK'ya bağlı olarak çalışan ve Halkbank'tan konut, taşıt ve tüketici kredilerini kullanan tüm müşterilerin yararlanabileceği ifade edildi.


Ferdi kaza sigortası hediye


Halk Bankası'nın iştiraki olan Birlik Sigorta A.Ş. işbirliği ile geliştirilen bu yeni ürünü tercih eden müşterilere ayrıca Ferdi Kaza Sigortası da hediye edileceği belirtildi. Açıklamada, primleri her bütçeye uyacak kadar uygun olan bu ürün için, 400 YTL'lik aylık kredi taksitleri için yıllık prim ise 25 YTL olacağı vurgulandı.


Halk Bankası Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bilgehan Kuru da "Birçok üründe olduğu gibi yine bir ilki gerçekleştiriyoruz. Sunduğumuz bu yeni ürünümüzle müşterilerimize, konut, taşıt ya da tüketim ihtiyacına yönelik olarak kullandırdığımız her türlü kredi ödemelerini, işsiz kalmaları durumunda güvence altına alıyor ve müşterilerimizin tatsız sürprizler sonucunda karşılaşabilecekleri işsiz kalma sorunlarını bertaraf ederek, ileriye yönelik planlarını özgürce yapmalarını hedefliyoruz" dedi.


(Mynet Emlak)