İstanbul Tower 205’e büyük ödül!

İstanbul Tower 205’e büyük ödül!İstanbul Tower 205 projesi, Hürriyet gazetesi tarafından düzenlenen, çevreci ve sürdürülebilir vizyona sahip inşaat ve gayrimenkul projelerinin değerlendirildiği Sign of the City Awards'ta "Devam Eden En İyi Ofis" ödülüne layık görüldü.


Gayrimenkul geliştirme ve inşaat sektöründeki 36 yıllık tecrübesiyle İstanbul’da birçok önemli projeye imza atan Metal Yapı Konut'un liderliğinde Yeşil GYO ile ortak kurulan Zincir Yapı tarafından inşa edilen İstanbul Tower 205, bir ödüle daha layık görüldü. Tasarımı Empire State ve Burj Halife gibi simge binaların dünyaca ünlü mimarlık ofisi SOM tarafından gerçekleştirilen proje, Hürriyet gazetesinin Türkiye inşaat ve gayrimenkul sektörünü desteklemek amacıyla bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Sign of the City Awards'tan ‘Devam Eden En İyi Ofis’ ödülünü kazandı. İstanbul Tower’ın sadece şehrin değil dünyanın simge binaları arasında yer alması hedefleniyor.


İstanbul'un en prestijli Merkezi İş Alanı (MİA) konumundaki Büyükdere Caddesi üzerinde hayata geçen İstanbul Tower 205'te tüm sistemler konfor öncelikli kriterlere göre incelikle tasarlandı. Üç boyutlu cephe tasarımı ile öne çıkan proje, bölgede kendine ait yeşil alanı olan ilk bina olma özelliğini de taşıyacak. Uluslararası teknik kriterlere göre tasarlanan İstanbul Tower 205, “LEED Platinum” kalite standardına sahip, tamamen çevreci ve tasarruf odaklı olarak inşa ediliyor. Türkiye'nin en hızlı asansörlerine de sahip olacak proje, her alanda en yüksek standardı hedefliyor.


'Yüksek standartlı teknoloji ile modern mimariyi bütünleştirmeye devam edeceğiz'

Metal Yapı Konut Genel Müdürü Akın Karali, ödülle ilgili şunları söyledi: “Sign of the City Awards sektöre değer katan, rekabeti destekleyen, başarılı, kaliteli, sürdürülebilir projeleri motive eden ve uluslararası platformda da önemli bir yere sahip bir etkinlik. Metal Yapı Konut’un prestijli projelerinden biri olan İstanbul Tower 205'in böyle önemli bir ödüle layık görülmesi bizlere gurur veriyor. Önümüzdeki dönemde de hayata geçireceğimiz projelerde her detayı incelikle planlayıp, yüksek standartlı teknoloji ile modern mimari anlayışı başarılı bir şekilde bütünleştirmeye devam edeceğiz.


Her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun bir katılımla gerçekleşen yarışmada 79 projenin 122 başvurusunu değerlendirdi. Bu projeler 21 kategoride yarıştı. İstanbul Tower 205, iş yeri kullanım amaçlı olarak geliştirilmiş, teknik ve fonksiyonel olarak iş binası kriterlerine uygun dizayn edilmiş iş merkezleri, plazalar ve ofislerin değerlendirildiği kategoride ödülü aldı.


Web: http://www.metalyapikonut.com/istanbul-tower-205.html


Haber Hürriyet Ek Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı


Gayrimenkul  geliş tiıme ve inşaat sektöründeki 36 yıllık tecıübesiyle istanbul'da birçok önemli projeye imza atan Metal Yapı Konutun liderliğinde Yeşil GYO ile ortak kurulan Zincir Yapı tarafından inşa edilen istanbul Tovver 205. biı ödüle daha layık goruldu. 

Tasannu Empiıe State ve Bur] Halife gibi simge binaların dünyaca unlu mimarlık ofisi SOM tarafından gerçekleştirilen proje. Hürriyet gazetesinin Türkiye inşaat ve gayrimenkul sektörünü desteklemek amacıyla bu yıl uçuncusunu düzenlediği Sign of the City Avvaıds'tan 'Devanı Eden En iyi Ofis' odulunu kazandı. 

KENDİNE AİT YEŞİL ALANI VAR

 istanbul'un en prestijli Merkezi İş Alanı (MIA) konumundaki Büyukdere Caddesi üzerinde hayata geçen istanbul Tower 205'te tum sistemleı konfor öncelikli kıiterleıe goıe tasarlandı. Metal Yapı Konut Genel Mudum Akın Karali. üç boyutlu cephe tasannu ile öne çıkan projenin, bölgede kendine ait yeşil alanı olan ilk bina olma özelliğini de taşıdığını söyledi. Karali. 

"Uluslararası teknik kriterlere gore tasarlanan istanbul Tovver 20S. 'LEED Platınum' kalite standardına sahip, tamamen çevreci ve tasarruf odaklı olarak inşa ediliyor. İstanbul Tovver 20S'in sadece şehrin değil dünyanın simge binaları arasında yer alması hedefleniyor" dedi. 

SEKTÖRÜ MOTİVE EDİYOR 

Akın Karali, odulle ilgili şunları söyledi: "Sigrı of the City Avvards sektöre değer katan, rekabeti destekleyen, başarılı, kaliteli, sürdürülebilir projeleri motive eden ve uluslararası platformda da önemli bir yere sahip bir etkinlik. Metal Yapı Konut'un prestijli projelerinden biri olan istanbul Tovver s 205'in böyle önemli bir ödüle layık görülmesi bizlere gurur veriyor. Önümüzdeki donemde de hayata geçireceğimiz projelerde her detayı incelikle planlayıp, yüksek standartlı teknoloji ile modern mimari anlayışı başarılı bit şekilde bütünleştirmeye devam edeceğiz." 


Hürriyet EK