Çukurova Balkon

İstanbul Üniversitesi Marmaray'ın Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde hasar oluşturduğunu iddia etti!

İstanbul Üniversitesi Marmaray'ın Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde hasar oluşturduğunu iddia etti! İstanbul Üniversitesi Marmaray'ın Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde hasar oluşturduğunu iddia etti!

İstanbul Üniversitesi, Marmaray’ın tünel geçişi inşa edilirken, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin bazı bölümlerinde ciddi hasar oluştuğu iddiasıyla Ulaştırma Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve yapımcı Taisei-Gama-Nurol ortaklığına dava açtı.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!İstanbul Üniversitesi, asrın projesi olarak lanse edilen Marmaray’ın tünel geçişi inşa edilirken, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin bazı bölümlerinde ciddi hasar oluştuğu iddiasıyla Ulaştırma Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve yapımcı Taisei-Gama-Nurol ortaklığına dava açtı.


Kazı çalışmaları sırasında kayma, çökme ve derin çatlaklar oluştuğunu iddia eden üniversite, yıllık zararın 3 milyon 161 bin lira olduğunu, 5 yıllık süreçte ise zararın en az 15.8 milyon lira olacağını belirtti. Üniversite zarar, ileriye dönük gelirden yoksun kalma tazminatı ve güçlendirme bedellerini davalılardan istedi. 
Hürriyet