İstanbul Yedikule'sine kavuşuyor!

İstanbul Yedikule'sine kavuşuyor!

İstanbul İl Özel İdaresi, sağlık hizmetlerinde çağ atlatan hamlelerine bir yenisini daha ekliyor


İhalesi tamamlanan Yedikule Göğüs Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yapımına başlanıyor. 200 yataklı olarak dizayn edilecek olan Yedikule Eğitim ve Araştırma Hastanesi 25.5 Milyon YTL'ye mal olacak.

25 bin m2 alana sahip olan Yedikule Göğüs Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2 bodrum ve 3 normal kat olmak üzere 5 kattan oluşacak. 200 Hasta yatağı ve 5 Ameliyathanesi olacak olan Yedikule Göğüs Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ayrıca 20 yoğun bakım ünitesi bulunacak.

Sağlık yatırımları hakkında açıklama yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabri Kaya, başlanılan hastane inşaatlarının süratle devam ettiğini ve belirlenen hedeflere birer birer ulaşıldığını kaydetti.

Yıllardır bitirilemeyen onlarca hastaneyi tamamlayarak hizmete sokan, onlarca sağlık ocağını halkın hizmetine sunan ve İstanbulluların merakla bitmesini beklediği projeleri başlatan İl Özel İdaresi, neredeyse her bir ilçede başlattığı hastane inşaatları ile adeta İstanbul'u sağlık şantiyesine dönüştürdü. Sağlık yatırımlarında çağ atlatan hamlelere son halka ise ihalesi tamamlanan Yedikule Göğüs Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi oldu.