İstanbul’da 30 ofis projesi!

İstanbul’da 30 ofis projesi! İstanbul’da 30 ofis projesi!

Gelişen ekonomi ve yabancı yatırımcıların Türkiye pazarına artan ilgisi yeni nesil ofislerin sayısını artırdı. Sundukları hizmetlerle 5 yıldızlı otellerle yarışan bu ofislerde fiyatlar ise 7 milyon TL’yi buldu. İşte o ofis projeleri…İstanbul’da gelişen iş potansiyeline paralel olarak değişen ofis kültürü ve yabancı yatırımcıların Türkiye pazarına ilgisinin artması yeni nesil ofislere olan talebi artırdı.  A plus olarak tanımlanan bu ofisler sundukları hizmetlerle adeta 5 yıldızlı otellerle yarışır nitelikteler. Sadece işinize değil yaşamınıza da değer katacak şekilde tasarlanan yeni nesil ofisler spor alanlarından, yüzme havuzuna, kafeteryadan, dinlenme teraslarına ve alışveriş merkezine kadar günlük hayatta ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi içerisinde barındırıyor. Özellikle Kağıthane, Kartal, Şişli, Zincirlikuyu, Beylikdüzü, Ataşehir ve Esenyurt gibi ticaretin kalbinin attığı yerlerde konumlanan ofis projelerinde fiyatlar ise 200 bin TL’den başlıyor 7 milyon TL’ye kadar çıkıyor. İşte İstanbul’da ticaretin kalbinin attığı yerde yükselen yeni nesil ofis projeleri ve fiyatları…
1. Ataşehir Varyap Business’te 430 bin TL. 3 ay sonra teslim

Kongre merkezi, 5 yıldızlı otel ve ticari ofis konsepti ile A Plus iş merkezi özelliğini taşıyan Varyap Meridian projesi, Varyap ve Emlak Konut GYO tarafından Ataşehir'de hayata geçiriliyor. LEED sertifikası sahibi Varyap Meridian’ın Business bloğunda, toplam 260 adet ofis yer alıyor. Projede büyüklükleri 53 metrekare ile 930 metrekare arasında değişen ofisler, 430 bin TL ile 665 bin TL arasında fiyatlarla satışa sunuluyor. 3 ay sonra tamamlanması planlanan Varyap Meridian Business’te spor merkezi, otopark, toplantı odaları, yüzme havuzları, eğlence-hobi odaları, spa merkezi, concierge hizmetleri ve kütüphane gibi birçok ayrıcalıklı hizmet bulunuyor. Proje, Sabiha Gökçen Havalimanı'na 9 kilometre, Atatürk Havalimanı'na 32 kilometre, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne ise 14 kilometre uzaklıkta konumlanıyor. 
2. Ataşehir Sarphan Finans Park’ta yüzde 1 KDV avantajıyla 940 bin TL

Finansın merkezi Ataşehir’de toplam 21 bin metrekare alan üzerinde yükselen Sarphan Finans Park, otel, rezidans, ofis ve AVM’den oluşuyor. Ofis bloğunun 13 kat olarak yükseldiği projede, kat bahçeleri, lobi, resepsiyon, merkezi ısıtma, süs havuzları ve dükkanların yer aldığı bloğun 4 katı otopark olarak tasarlanıyor. Sarphan Finans Park’ta büyüklükleri 74 ile 118 metrekare arasında değişen ofisler 940 bin TL ile 1 milyon 480 bin TL arasında fiyatlarla satışa sunuluyor. 2014 yılında tamamlanması planlanan projede,  yüzde 18 KDV uygulanıyor.
3. Güneşli Ağaoğlu My Office 212’de hemen teslim ofisler 367 bin TL’ye

Ağaoğlu İnşat güvencesiyle Güneşli’de hayata geçirilen My Office 212, 84 bin 500 metrekare alan üzerinde yükseliyor. 31 katlı tek bloktan oluşan projede, 81,07 metrekarelik ofisler 367 bin TL, 82,6 metrekarelik ofisler 373 bin TL, 86,91 metrekarelik ofisler 430 bin TL,  90,79 metrekarelik ofisler 446 bin TL, 119,05 metrekarelik ofisler 536 bin TL, 125,46 metrekarelik ofisler ise 563 bin TL’den satışa sunuluyor. Ofis bedelinin yarısına kadar ticari kredi kullanılabilen My Office 212’de, peşin ödemelerde liste fiyatı üzerinde yüzde 15 indirim yapılıyor. 
4. Başakşehir Mall of İstanbul’da 668 bin TL

Torunlar GYO tarafından karma konseptte tasarlanan Mall of İstanbul projesi, Başakşehir’de yer alıyor. 23 bin metrekare konut ve alışveriş merkezi, 115 bin metrekare satılabilir konut alanı, 135 bin metrekare kiralanabilir alan ve 25 bin metrekare satılabilir ofis alanından meydana gelen Mall of İstanbul’da ofisler 668 bin TL ile 1 milyon 842 bin TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor.  Ofislerin büyüklükleri ise brüt 116,6 ile 311 metrekare arasında değişiyor. 2013 yılı sonunda tamamlanması planlanan projede, konut ve iş yeri sahiplerinin hizmetine sunulmak üzere basketbol sahası, sekreterya, yüzme havuzu, yürüyüş parkuru, toplantı salonu, temizlik, asistanlık, resepsiyon, sağlık hizmeti gibi olanaklar bulunuyor.
5. Batışehir’de 310 bin TL

Ege Yapı'nın Emlak Konut ve Emlak Pazarlama'yla hayata geçirdiği Batışehir projesi kapsamında 3 etap bulunuyor. Projede rezidans daireler, ofisler ve otel yer alıyor. Toplam 23 bloktan olan projede ofislerin büyüklüğü 77 metrekare ile 133 metrekare arasında değişiyor. Bünyamin Derman imzası taşıyan Batışehir projesinde ofisler KDV hariç 310 bin TL ile 586 bin TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor. Batışehir Premium’da cocierge hizmetleri, copy center, özel yemek salonları, otopark ve valet parking, arşiv odaları, güvenlik hizmetleri, depolama alanları, sauna, kapalı havuz, fiber optik internet bağlantısı ile hızlı internet ve uydu yayını, ofis katlarına yakın banka şubeleri, kuaför, terzi, eczane, lostra ve kuru temizleme hizmetleri, iş yerinize gelen misafirleri ağırlayabileceğiniz şehir oteli ve VIP hizmetleri sunuluyor. 
6. Zincirlikuyu Istanbloom’da metrekaresi 7 bin dolardan başlıyor

Esin Yapı tarafından Zincirlikuyu’da hayata geçirilen Istanbloom projesi 165 konut ve ofis katlarından oluşuyor. Ofislerin satışının henüz başlamadığı projenin 3 ve 13’üncü katlarında home-ofisler yer alıyor. Projede büyüklükleri 101 metrekareden başlayan farklı seçenekteki  home- ofisler metrekaresi 7 bin dolardan satışa sunuluyor. 
7. Esenyurt Newista’da 390 bin dolardan başlıyor. Peşin alımlarda yüzde 10 indirim

Hasoğlu İnşaat tarafından Esenyurt’ta hayata geçirilen Newista projesi, 80 bin 500 metrekarelik konut ve 11 bin 500 metrekarelik ticari birimden oluşuyor. Projede büyüklükleri 131 metrekare ile 168 metrekare arasında değişen 13 adet ofis ve 28 adet mağaza yer alıyor. Projedeki ofislerin fiyatı 390 bin dolardan başlıyor. Ofislerin ödemesinde 20 aya kadar vade imkanının bulunduğu Newista Hasoğlu’nda vade süresince faiz uygulanmıyor. Newista Evleri’nde ayrıca tamamı peşin alıma yüzde 10 oranında indirim yapılıyor. 2014’te tamamlanması planlanan projede, alışveriş merkezi, süpermarket, fitness center, sauna, resepsiyon hizmeti, oyun odası, çocuk parkları, 24 saat güvenlik, residence hizmetleri, toplantı odaları, cafe-restorant alanları, hobi alanı ve otopark yer alıyor.
8. Kartal Beyaz Ofis’te hemen teslim 660 bin TL

Kartal’da yükselen Beyaz Ofis, Helis Yapı güvencesiyle inşa ediliyor. 8 katlı 2 bloktan oluşan projede, büyüklükleri 120 ile 320 metrekare arasında değişen ofis seçenekleri bulunuyor. 660 bin TL ile 740 bin TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunulan ofislerin yanı sıra projede 2 adet de satılık dükkan yer alıyor. Dükkanların ise büyüklükleri ise 500 metrekare. Beyaz Ofis’te ticari birimler metrekaersi 3 bin 600 TL’den satışa sunuluyor. Dükkün bedelinin yarısına kadar ticari kredi kullanılabildiği projede, güvenlik, otopark alanı, resepsiyon, çağrı merkezi ve asansör gibi imkanlar bulunuyor. Beyaz Ofis’te teslimler hemen yapılıyor. 
9. Kurtköy Aeropark’ta 200 bin TL ile 600 bin TL arasında değişiyor

Pendik-Kurtköy’de Esas Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen Aeropark’ta 5 bin metrekare satılabilir alan, 15 bin metrekare de ofis alanı yer alıyor. 42 adet home-ofisin yer aldığı projede, stüdyo ve 1+1 ve 2+1 home-ofis seçenekleri yer alıyor. 8’er katlı 2 bloktan oluşan Aeropark’ta ofisler 200 bin TL ile 600 bin TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor. Ofislerin yanı sıra 2 bin metrekarelik ticari alanın bulunduğu projede, dükkanlar metrekaresi aylık 35-40 dolardan kiralanıyor. Sabiha Gökçen Havaalanı’na araçla 1 buçuk dakika, Viaport Alışveriş Merkezi’ne 5 dakika, Organize Sanayi Bölgesi noktalarına 10 dakika, yapılmakta olan Teknopark’a ise 1 dakika mesafede konumlanan projede, kredi kullanılarak ofis sahibi olunabiliyor. 
10. Referans Bakırköy’de 2 bin 150 TL taksitle 

Halk GYO ve Kiler Holding iştiraki Biskon Yapı tarafından Bakırköy’de hayata geçirilen Referans Bakırköy, ev ve ofis katlarıyla yaşamı güzelleştirecek tüm sosyal olanakları bir araya getiriyor. 157 konut, 97 home-ofis ve 70 cadde mağazadan oluşan projede, 1+0, 1+1 ve 2+1 home-ofis seçenekleri yer alıyor. Referans Bakırköy’de home-ofislerin büyüklüğü 45 metrekare ile 120 metrekare arasında değişiyor. Fiyatların 270 bin TL’den başladığı projede, 60 bin TL peşinat ve 120 ay 2 bin 150 TL taksitle kira öder gibi ofis sahibi olma fırsatı sunuluyor. Yüzde 1 KDV avantajıyla ofis sahibi olunabilen Referans Bakırköy’de açık yüzme havuzu, doğal ışık alan kapalı yüzme havuzu,  güneşlenme terasları, doğal ışık alan kapalı basketbol sahası, fitness alanı, Türk hamamı, sauna, kreş, kafe gibi sosyal alanlar bulunuyor. 


 


11. Kartal Lapis Han’da 27 Ocak’a kadar 275 bin TL

Kartal’da 32 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilen Lapis Han, Gürallar Yapı imzasıyla hayata geçiriliyor. 160 adet ofis ve 40 adet mağazanın yer aldığı projede, ofislerin büyüklüğü 57 ile 216 metrekare arasında değişiyor. Fiyatların 275 bin TL ile 1 milyon 216 bin TL arasında değiştiği Lapis Han’da teslimlerin Mart 2014’te yapılması planlanıyor. Ocak 27’de fiyatların güncelleneceği Lapis Han’da yüzde 25 peşinat ödendiği takdirde, yüzde 50'lik tutar kredi ile yüzde 25'lik tutar ise vade farksız 14 ay taksitlendiriliyor. Projede, kapalı yüzme havuzu, sauna, fitness center, kreş, etüd odası ve lounge yer alıyor.


 


12. Monumento Kartal’da 310 bin TL

Kuzeyyıldızı Gayrimenkul tarafından Kartal’da hayata geçirilen Monumento Kartal, tek blokta 15 kattan oluşuyor. 90 adet home ofis, 42 adet rezidans dairenin bulunduğu projenin inşaat alanı ise 5 bin 111 metrekare alana yayılıyor. Monumento Kartal Rezidans’ın ilk 10 katında home ofisler, 11. kattan sonra rezidans daireler yer alıyor. .  Ofislerin 310 bin TL ile 510 bin TL arasında değişen fiyatlarla satıldığı Monumento Kartal’da ofis bedelinin yarısına kadar ticari kredi kullanılabiliyor. Şubat 2014’te teslim edilmesi planlanan proje, Sabiha Gökçen Havaalanı, TEM, E5, metro, Pendik Marina ve Anadolu Adalet Sarayı’na yakın mesafede bulunuyor. Projede, kapalı yüzme havuzu, spor salonları, kuru temizleme, kuaför, açık - kapalı otoparklar, kurye ve kargo hizmetleri, resepsiyon ve concierge hizmetleri bulunuyor. 


 


13. Esenyurt City Center’da 3 farklı tipte ofis seçeneği

Özyurt ve Bahar İnşaat ortaklığında Esenyurt’ta hayata geçirilen City Center, Deluxe, Premium ve home ofis olmak üzere 3 farklı tipte ofis birimi bulunuyor. 15 kattan meydana gelen Deluxe bölümünde 70 metrekareden 150 metrekareye kadar değişik alanlarda 154 adet ofis bulunuyor. Bu kısımdaki ofislerin metrekare birim fiyatı 2 bin 310 dolardan, 2 bin 887,50 dolara kadar değişim gösteriyor. 74 metrekareden 185 metrekareye kadar ofis bulmanın mümkün olduğu City Center Esenyurt’un bu kısmında 1+1, 2+1 ve 3+1 tipinde ofisler yer alıyor. Bu bölümdeki ofislerin metrekare birim fiyatı 2 bin 130 dolar ile 2 bin 887,50 dolar arasında değişim gösteriyor. İlk katta normal ofisler, diğer iki katta ise dubleks ofisler olmak üzere her katta 8 adet ofisin bulunduğu Premium kısmında toplamda 24 adet ofis birimi bulunuyor. Projenin bu bölümündeki ofislerin metrekare birim fiyatı 6 bin 600 dolar. Temmuz 2014’te tamamlanması planlanan City Center’da, Kaymakamlık binası, İlçe Emniyet Binası, Belediye Binası,  3 katlı AVM alanı ve TBMM İrtibat Bürosu kurumları yer alıyor. Proje, E-5’e, Esenyurt Devlet Hastanesi'ne ve metrobüse 3 dakika, havaalanına ise 10 dakika mesafede bulunuyor. 


 


14. Kurtköy Dumankaya Flex’te 121 bin TL’den başlıyor

Dumankaya İnşaat güvencesiyle Kurtköy’de hayata geçirilen Flex projesinde konut bloklarının yanı sıra ofis blokları da buluyor. 2 bloğun ofislere ayrıldığı Dumankaya Flex’te 1+0 home ofisler 40 metrekare ile 60 metrekare arasında, 1+1 home ofisler 60 metrekare ile 80 metrekare arasında, 2+1 home ofisler 90 metrekare ile 120 metrekare arasında değişen alan büyüklüklerine sahip. Minimum ofis bedelinin 121 bin TL’den başlangıç gösterdiği Dumankaya Flex’te tamamı peşin alım yapıldığı takdirde fiyata yüzde 5 oranında indirim uygulanıyor. Projenin bir diğer ödeme planında yüzde 50 peşinat ödendiğinde kalan yüzde 50’lik dilim teslimatta ödenebiliyor. Banka kredisi ile  de ofis sahibi olunabilen projede ofis bedelinin yarısı peşinat olarak ödeniyor ve kalan tutara kredi dahilinde 120 aya kadar vade yapılıyor. Ağustos 2013’te teslim edilmesi planlanan projede, teras bahçeler, alışveriş birimleri, kademeli yansıma havuzları, fitness salonu, açık/kapalı otopark, yürüyüş ve koşu parkurları, çocuk oyun alanı 24 saat güvenlik ve toplantı salonları bulunuyor. 


 


15. Maltepe Ofisim İstanbul’da hemen teslim 110 metrekare ofisler 643 bin TL

İller Bankası, Özkartallar ve Yapı Yatırım Ortaklığı’nın İstanbul Maltepe’de hayata geçirdiği Ofisim İstanbul projesi, 22’şer katlı 3 bloktan oluşuyor. 16’sı mağaza olmak üzere toplam 219 ticari birimden oluşan Ofisim İstanbul’da ofislerin büyüklüğü 110 metrekare ile 860 metrekare arasında değişiyor. 110 metrekare ofislerin 643 bin TL’den, 160 metrekare ofislerin ise 832 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulduğu projede, ofis ya da mağaza tutarının yarısı kadar kredi kullanılabiliyor. Teslim sürecinin başladığı Ofisim İstanbul’da bilardo salonu, fitness merkezi, sauna, masa tenisi, kapalı otopark, misafir otoparkı, güvenlik hizmetleri, asansör, toplantı salonları ve ofis hizmetleri bulunuyor. 


 


16. Kartal Kule’de kesintisiz deniz manzaralı ofisler 330 bin TL

EA İnşaat güvencesiyle Kartal’da hayata geçirilen Kartal Kule, 5 bin 200 metrekare alan üzerinde yükseliyor. Toplam 205 adet ofisin yer aldığı projede, ofislerin büyüklüğü 55 metrekare ile 133 metrekare arasında değişiyor. Fiyatların 330 bin TL’den başlayıp 7 milyon TL’ye kadar yükseldiği projede, ofis bedelinin yüzde 30’u peşinat olarak ödendiği takdirde kalan tutara firma bünyesinde taksit yapma olanağı sunuluyor. Projede firma bünyesinde vade farksız taksit imkasın sunuluyor. Marinaya ve TEM’e 5 dakika, Sabiha Gökçen Havaalanı’na ise 10 dakika uzaklıkta bulunan Kartal Kule’nin 4.katından itibaren kesintisiz deniz manzarası görülüyor. 4 metre tavan yüksekliğine sahip projede, terzi, kuru temizleme, copy center, kütüphane, hobi odaları, kartlı geçiş sistemi, retina tarama cihazları, parmak izi okuma sistemleri, toplantı odası, otopark ve güvenlik yer alıyor. 


 


17. Halkalı Capital Tower’da metrekaresi 5 bin 286 TL. Peşin alımlarda yüzde 5 indirim

Mutlu İnşaat, Miltaş ve Uzman İnşaat ortaklığında Halkalı’da hayata geçirilen Capital Tower, 9 bin 550 metrekare kapalı alana sahip. Toplam inşaat alanı 35 bin metrekare olan proje, 16 katlı tek bloktan oluşuyor. Her katta 8 adet ofisin bulunduğu Capital Tower’daki ofislerin alanları 127 metrekare ile 248 metrekare arasında değişiyor. Projede ayrıca 4 adet 4 bin 370 metrekarelik depolu showroom alanı bulunuyor. Metrekare birim fiyatının 5 bin 286 liradan başladığı projede ofis tutarının yarısı firma bünyesinde vadelendirilebiliyor. Tamamı peşin alımlarda yüzde 5 indirimin uygulandığı Capital Tower’da banka kredisi kullanarak ofis sahibi olunabiliyor. Haziran 2013’te teslim edilmesi planlanan projede, ofis içi hizmetleri, güvenlik ve otopark bulunuyor. Capital Tower, Atatürk Havalimanı’na 5 dakika mesafede konumlanıyor. 


 


18. Beylikdüzü Ginza Corner’da son 3 ofis. 118 bin TL’den başlıyor

Ginza Corner, Keleşoğlu İnşaat tarafından Beylikdüzü’nde hayata geçiriliyor. Toplam inşaat alanı 25 bin 753 metrekare olan projede, 260 ofisin yanı sıra 18 adet de dükkan yer alıyor. Son 3 ofisin satışta olduğu Ginza Corner’da ofislerin büyüklüğü 35 metrekare ile 82 metrekare arasında değişiyor. Projede satışta olan 35 metrekare ofis 118 bin TL, 63 metrekare ofis 243 bin TL ve 82 metrekare ofis ise 310 bin TL’den müşterilere sunuluyor. Teslimatların hemen gerçekleştirildiği Ginza Corner projesinde banka kredisi ile ödeme yapılabiliyor. Projede ofis tutarının tamamı peşin olarak ödendiğinde fiyata yüzde 5 oranında indirim yapılıyor. E-5’ten Hadımköy'e dönüş noktasında yer alan Ginza Corner Beylikdüzü’nde asansör, ofis hizmetleri, güvenlik ve otopark bulunuyor. 


 


19. Bomonti I Tower’da 355 bin dolar

Fer Yapı ve Sinpaş GYO ortaklığı ile Şişli Bomonti’de hayata geçirilen I Tower, A+ ofis konseptiyle tasarlanıyor. 29 katlı tek bloktan oluşan projede, 60, 120, 180 ve 300 metrekare büyüklükte ofis seçenekleri bulunuyor. Ofislerin 355 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulduğu I Tower’da ofis tutarının yarısı peşin olarak ödendikten sonra kalan tutar bankalardan kullanılabilen ticari kredi ile ödenebiliyor. Projede peşin alımlarda indirim fırsatı sunuluyor. Nişantaşı’na 10 dakika, Taksim'e 7 dakika Mecidiyeköy'e 5 dakika, Beşiktaş'a 4 dakika uzaklıkta yer alan Bomonti İ Tower’da ofis hizmetleri, toplantı odaları, hobi salonu, güvenlik, VIP Lounge, back office, vale parking, IT hizmetleri,  spor merkezi ve concierge sunuluyor.  


 


20. Kurtköy Sweet Life’ta 119 bin TL’den başlıyor

Fon Grup tarafından Pendik-Kurtköy’de hayata geçirilen Sweet Life Center, 202 bağımsız bölümden oluşuyor. Geniş ve ferah kullanım alanları sunan projede home-ofislerin büyüklüğü 40 metrekareden 600 metrekareye kadar çeşitlilik gösteriyor. Fiyatların 119 bin TL’den başladığı Sweet Life Center’da, Fon Grup’un finansman desteği ile peşin fiyatına 36 aya kadar vade imkanı sunuyor. Yüzde 65’inin sahiplerini bulduğu projede, rezidans hizmetleri, danışmanlık ve asistanlık hizmetleri, 7/24 resepsiyon hizmeti, hukuki konularda danışmanlık, teslimat, kurye hizmetleri, teknik destek, tüm ofis sakinlerinin kullanımına açık kat bahçeleri, özel peyzaj alanları, panoramik manzaraya hakim restoran, mini golf sahası, spor salonu ve fitness merkezi gibi bir çok ayrıcalıklı hizmet yer alıyor. 


 


21. Kurtköy Work Square’da 229 bin TL ile 682 bin TL arasında değişiyor

Kurtköy’de MVK güvencesiyle inşa edilen Work Square projesinde home-ofis yaşamını bir arada sunan sunuyor. Projede, stüdyodan 3+1’e kadar farklı seçenek sunuluyor. Projede, stüdyolar 171 bin TL ile 193 bin TL arasında, 1+1’ler 229 bin TL ile 305 bin TL arasında, 2+1’ler 355 bin TL ile 403 TL arasında, 3+1’ler ise 587 ile 682 bin TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor. Yüzde 1 KDV avantajının sunulduğu projenin 2014 yılında teslim edilmesi planlanıyor. Sabiha Gökçen Havaalanı’na sadece 0,8 kilometre uzaklıkta bulunan Work Square, Viaport AVM, Teknopark, Sabancı Üniversitesi, Koç Lisesi, yeni açılacak Sağlık Kent ve Pendik Marina gibi pek çok önemli noktaya olan yakınlığı ile de dikkat çekiyor. 


 


22. Kağıthane Papirus Plaza’da 159 metrekare ofis 552 bin TL

Kağıthane’de MESA ve FERKO ortaklığı ile hayata geçirilen Papirus Plaza, 158 adet ofisten oluşuyor. 19 bin 700 metrekare alan üzerinde yükselen projede, ofislerin büyüklüğü 159 metrekare ile 4 bin 907 metrekare arasında değişiyor. Yüzde 81 oranında doluluğa ulaşan projede fiyatlar 552 bin TL’den başlıyor. Banka kredisine uygun satış sürecinin devam ettiği Papirüs Plaza’da ofis sahibi olmak için tutarın yarısını peşinat olarak ödemek gerekiyor. TEM otoyolu ve köprülere olan konumu dolayısıyla kolay ulaşım imkanı sunan projede, toplantı salonları, hobi odaları, güvenlik, asansör ve otopark bulunuyor. 


 


23. Ataşehir Palladium Towerda peşinatsız 24 ay sıfır vaizle 895 bin dolar

Tahincioğlu Gayrimenkul tarafından Ataşehir’de yükselen Palladium Tower’da ofislerin büyüklüğü 180 metrekareden başlıyor. 42 katlı 180 metre yükseklikte tek bloktan oluşan projede, fiyatlar 895 bin dolardan başlıyor, 1 milyon 585 bin dolara kadar çıkıyor. 2014’te teslim edilmesi planlan Palladium Tower’da peşinatsız ofis sahibi olunabiliyor. Ayırca 24 ay sıfır faiz oranı ile vade yapılıyor. Feng Shui felsefesine göre tasarlanan projede 55 bin metrekarelik kiralanabilir alan yer alıyor. Palladium Tower, E-5'e 1 kilometre, E-6'ya 500 metre, Ataşehir merkeze 1 kilometre, Kadıköy merkeze 6 kilometre, Deniz Otobüsü - Vapur İskelesi'ne 4 kilometre, Sabiha Gökçen Havalimanı 25 kilometre uzaklıkta bulunuyor.


 


24. Başakşehir İş Batı’da hemen teslim ofisler 550 bin TL’den başlıyor

Gül Yapı tarafından Başakşehir’de hayata geçirilen İş Batı projesinde 13 ofis ve 10 adet dükkan yer alıyor. Büyüklükleri 128 ile 225 metrekare arasında değişen ofis seçeneklerinin sunulduğu projede, fiyatlar 550 bin TL’den başlıyor 6 milyon 500 bin TL’ye kadar çıkıyor. Ofislerin dışında standart olarak 245 metrekare dükkanların yer aldığı İş Batı Başakşehir’de ticari üniteler 550 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor. Yarı tutarda peşinat ödenen projede kalan miktar 24 aya kadar firma bünyesinde vadelendirilebiliyor. İş Batı Ofisleri’nde tamamı peşin alıma yüzde 10’luk bir indirim yapılıyor.


 


25. Esenyurt Akbatı’da 344 bin TL 

Esenyurt Esenkent’te Akiş GYO imzasıyla hayata geçirilen Akbatı Residence, 61 adet home-ofis yer alıyor. Projede büyüklükleri 77 ile 222 metrekare arasında değişen ofisler 344 bin TL ile 522 bin TL arasındaki fiyatlarla satışa sunuluyor. Tamamı peşin alımda indirimin uygulandığı Akiş Akbatı’da banka kredisi ile alım imkanı da sunuluyor. Banka kredisi kullanarak ödeyenlere yüzde 15 oranında indirimin yapıldığı projede yüzde 25 oranında ödenen peşinat sonrası kalan tutara 60 aya kadar 0,84, 120 aya kadar 0,86 faiz oranı uygulanarak vade yapılıyor.


 


26. Şişli Key Plaza’da dekerosyonlu ofislerin metrekare kira fiyatı 24 dolar

A plus ofis konseptiyle Şişli’de hayata geçirilen Key Plaza, 5 yıldızlı Marriott Hotel ile aynı çatı altında yer alıyor. Şişli'de, E-5 Otoyolu'na bağlanan Abide-i Hürriyet Caddesi'nin üzerinde yükselen proje, 20 katlı tek bloktan oluşuyor. Her katta 850 metrekare ofis büyüklüğüne sahip olan Şişli Key Plaza’da toplam 8 bin 400 metrekare ofis alanı bulunuyor. Metrekare birim kira bedeli minimum 24 dolar olarak belirlenen projede kiralama süreci Jones Lang LaSalle tarafından yürütülüyor. Ofislerin dekorasyonlu olarak teslim edildiği projede, 390 araçlık kapalı otopark alanı, ofis içi temizlik hizmetleri, her katta lavabo, cafe-restoran alanları, 7/24 güvenlik hizmeti bulunuyor. 


 


27. Kartal Yasa Kule’de metrekaresi 4 bin TL

Türev Yapı imzasıyla Kartal’da hayata geçirilen Yasa Kule, toplam 59 ofisten oluşuyor. 1+1, 2+1 ve 3+1 ofis seçeneklerinin sunulduğu proje, 15 katlı tek kuleden oluşuyor. Büyüklükleri 80 metrekare ile 175 metrekare arasında değişen ofislerin yer aldığı projede metrekare fiyatlar 4 bin TL’den başlıyor. Haziran 2013’ta tamamlanması planlanan Yasa Kule’de Garanti Bankası ve İş Bankası’ndan ofisin bedelinin yüzde 75’i kadar kredi kullanılabiliyor. 


 


28. Beykent Arluxia’da metrekaresi 2 bin 250 TL’den başlıyor

Beylikdüzü-Beykent’te hayata geçirilen Arluxia projesi, Ar Şirketler Grubu iştiraki olan ISTA Gayrimenkul tarafından inşa ediliyor. 9 katlı tek bloktan oluşan projede 156 ofis ve 10 adet mağaza yer alıyor. Toplam 34 bin metrekare alan üzerinde yükselen projede ofislerin büyüklüğü 85 ile 170 metrekare arasında değişiyor. Ofislerin 2 bin 250 ile 3 bin 500 TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunulduğu Arluxia’da banka kredisi kullanılabiliyor. Mart 2013’te teslim edilmesi planlanan proje, alışveriş merkezlerine ve Tüyap Fuar Merkezi'ne yakınlığı ile dikkat çekiyor. 


 


29. Kağıthane Ofis Park’ta metrekaresi KDV hariç 3 bin 900 dolar

Kağıthane Ofis Park, Tekfen Emlak Geliştirme tarafından hayata geçiriliyor. 76 bağımsız birimden oluşan proje, 28 bin metrekare alan üzerinde 4 bloktan oluşuyor. A plus ofis konseptiyle tasarlanan projede, ofisler metrekaresi KDV hariç 3 bin 900 dolar ile 4 bin 200 dolar arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor.  Ofislerin banka kredisi ile alıma uygun durumda olduğu Ofis Park’ta bunun için ofis tutarının yarısı peşin ödeniyor. Doluluk oranının yüzde 40’a ulaştığı Ofis Park’ta550 araçlık otopark katı, temizlik, güvenlik, catering, restaurant, alışveriş alanı, depo, arşiv, bakım ve tamirat gibi hizmetler yer alıyor. 


 

 

30. Kartal Mai Residence’ta 230 bin TL. Peşin ödemelerde yüzde 10 indirim

Fer Yapı tarafından Kartal’da inşa edilen Mai Residence, 36 ve 14 katlı 2 bloktan oluşuyor. Sarı ve Turuncu bloktan oluşan projenin Turuncu bloğunda home-ofisler yer alıyor. 1+1, 2+1 ve 3+1 ofis seçeneklerinin sunulduğu Mai Residence’ta fiyatlar 230 bin TL’den başlıyor. Farklı ödeme seçeneklerinin sunulduğu projede, yüzde 25 peşinat ödemesi yapıldığında, kalan yüzde 75'lik kısım 120 aya kadar 0,71 faiz oranı ile yüzde 1 peşinat ödemesi yapıldığında ise kalan konut bedeli 60 aya 0,59 faiz oranı ile vadelendiriliyor. Projede peşin ödemelerde yüzde 10 indirim yapılıyor. 


Şengül KIRMIZITAŞ/Emlakkulisi.com