İstanbul'da 7 bin kapasiteli kapalı spor salonu yapılıyor

İstanbul'da 7 bin kapasiteli kapalı spor salonu yapılıyor İstanbul'da 7 bin kapasiteli kapalı spor salonu yapılıyor

Türkiye'nin ilk kapalı atletizm pisti, 2011 yılında İstanbul'da hizmete girecekGençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin sporda en büyük sıkıntılarından biri olan kapalı atletizm pisti sorununa el atarak, atletlerin kışın da antrenman yapabilmelerine olanak verecek salonun projesini tamamladı. İkitelli'de bulunan Atatürk Olimpiyat Stadı'nın hemen yanında yapılacak atletizm salonu için 1-2 ay içinde ihaleye çıkılacak. 2011 yılının ortalarında bitmesi planlanan tesisin, 20 milyon liraya mal olması planlanıyor.

7 BİN KİŞİLİK KAPASİTE
Türkiye'nin ilk kapalı atletizm pistine sahip salon, 7 bin kişilik kapasiteli olacak. Salonun atletizm dışında başka spor branşlarına da hizmet edebilecek şekilde projelendirildiği bildirildi. Yeni yapılacak salonda 2012 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nın düzenleneceği kaydedildi.

AKGÜL: "1 YILDA BİTİRİRİZ"
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, 1-2 ay içinde ihaleye çıkacakları salonu 1 yılda tamamlayacaklarını söyledi.
Akgül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, artık parası olmayan bir devlet kurumunun herhangi bir tesis yapımı için ihaleye çıkamadığını vurgulayarak, "Bu nedenle de bir tesisin yapımı yıllarca sürmüyor. Biz de başlatacağımız ve Türkiye'nin ilk atletizm salonu olacak bu tesisi 1 yılda bitireceğiz. Burada 2012 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nı yapacağız" dedi.
Anadolu Ajansı