İstanbul'da o evlerin fiyatlarına yüzde 30 zam!

İstanbul'da o evlerin fiyatlarına yüzde 30 zam!

Kovid-19 salgını ve depremlerle büyükşehirlerde müstakil konuta da talep yükseldi. Sedimega İnşaat A.Ş. Başkanı Avcı, İstanbul'da artan müstakil ev fiyatlarının alıcıları İzmir'e yönelttiğini belirtti. 


Türkiye’nin deprem gerçeği ve Kovid-19 salgını, inşaat sektöründeki tüketici dinamiklerinde de değişikliklere neden oldu. İstanbul ve  İzmir  gibi büyükşehirlerde bahçeli eve talep, geçen yıla oranla yüzde 30 oranında arttı.

Milliyet'te yer alan habere göre; Sedimega İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Güney Avcı, talebin artmasıyla Mart 2020’den bu yana İstanbul’daki müstakil ev fiyatlarının da yüzde 30 oranında arttığını vurguladı ve “Bu da konut arayışındaki İstanbulluları, İzmir’e yöneltti” şeklinde konuştu.

İstanbul

Doğa ile iç içe proje

İzmir’de uzun yıllardır insan odaklı birçok projeyi hayata geçirdiklerini dile getiren Avcı, “Pandemi öncesinde bahçeli konut alım süreçleri ortalama 2-3 hafta sürerken, Mart 2020’den bu yana müşterilerimizin daha hızlı karar aldığını gözlemledik. Satış ofisimize gelen misafirlerimiz, öncelikle evlerimizin bahçe kullanım detaylarını, açık alanlarda sunduğumuz imkanları kısaca ne kadar özgür ve huzurlu hissedebileceklerini soruyor.

İzmir Kemalpaşa’da hayata geçirdiğimiz Loft Albero Country Club projemiz, insanların doğal yaşam beklentisini yüzde 100 karşılayan bir konsept olduğu için çok mutluyuz.  İstanbul’da da bahçeli ev fiyatları da son 1 yılda yaklaşık yüzde 30 arttı. Dolayısıyla projemize sadece İzmir değil İstanbul’dan da yoğun bir talep geliyor” diye konuştu.

İstanbul

O evlerin fiyatları yüzde 64 arttı!

Müstakile talep, arsa fiyatlarını artırdı!