İstanbul'dan bunalanlar Akdeniz ve Ege'de `yeni yaşam' arıyor

İstanbul'dan bunalanlar Akdeniz ve Ege'de `yeni yaşam' arıyor İstanbul'dan bunalanlar Akdeniz ve Ege'de `yeni yaşam' arıyor

Yaşadığı şehirdeki kurduğu düzeni bozanlar, gayrimenkul kuruluşlarını harekete geçirdi.Yeni konut projelerini Türkiye'nin Akdeniz ve Ege sahillerine kaydıran bu kuruluşlar, projelerini alternatif yaşam arayışında olanların tüm talep ve beklentilerine yanıt verecek aktivitelerle donatıyor. Sezonunun başlamasıyla birlikte Bodrum, Çeşme, Kuşadası, Antalya gibi sahil bölgelerinde uygulamaya konulan bu projelerde, müşterilere sakin bir yaşam ortamı sağlamanın yanı sıra, golf gibi sporlarla stresten uzaklaşmaları, rezidans hizmetleriyle tatillerini yılın 12 ayına yaymaları gibi imkanlar oluşturuluyor.

Yatırımların Ege ve Akdeniz'e kaymasında büyük kentlerden kaçanların yanı sıra, yabancı yatırımcıların oluşturduğu talep de önemli rol oynuyor. İnşaat firmalarının, yaz sezonunun başlamasıyla birlikte Bodrum, Çeşme, Kuşadası, Antalya gibi sahil bölgelerinde alternatif yaşam arayışında olanlar için geliştirdikleri projeleri, peş peşe uygulamaya koymaya başladı. Bu da, bir anda gayrimenkul sektöründe gözlerin, sahil bölgelerine çevrilmesini sağladı.

Ege ve Akdeniz sahil bölgelerinde yeni lansmanı gerçekleştirilen projeler arasında Kayı Gayrimenkul'ün Belek'te gerçekleştirdiği KA Golf, Doğa Gayrimenkul'ün Bodrum Hebil Koy'daki Doğa Hanımeli, Çakırlar Grubu'nun Bodrum Kadıkalesi'ndeki Gardens of Babylon, Barglylia projesini tamamlayan Regnum, yine Bodrum'da Escada projesi için start verdi. Ağaoğlu, Bodrum'da 5 otel, 2 golf sahası, bir alışveriş merkezi, sosyal ve spor alanlarının da bulunduğu dev bir konut projesini devreye sokmaya hazırlanıyor. Soyak da, İzmir, Urla'da 200 bahçeli villadan oluşan yeni bir konut projesini hayata geçirmeyi planlıyor.

Propa İnşaat, Bodrum'da gerçekleştirdiği Royal Resort ve Gümüşlük Gizli Vadi Evleri projesinde anahtar teslimlerine başlıyor. Besken İnşaat'ın Bodrum'da yapımını tamamladığı Terassu Hotel&Residance projesinde de yaşam bu yaz başlıyor. Projelerini tatil sezonuna yetiştiren firmalar arasında Semerkand Yapı da yer alıyor. Firma, geçen yıl Bodrum'da inşaatına başladığı iki projeyi de tamamlayarak, sahiplerine teslim etti. Bodrum'da gerçekleştirdiği yeni projesiyle inşaat sektörüne geri dönen Profilo Holding de, özellikle İngiliz yatırımcıları hedef aldığı Yalıkavak'taki Turkuaz Koy Evleri projesindeki konutların teslimine başladı. Ant Yapı'nın Alaçatı'daki Port Alaçatı projesinde yer alan 75 dairede yaşam başladı. Çarmıklı-Kalyoncu ve Tamtex İnşaat'ın birlikte gerçekleştirdiği 7800 Çeşme projesideki konutlar da önümüzdeki temmuz ayından itibaren teslim edilmeye başlayacak.

İstanbul'dan 100 bin göç

Türkiye'nin önde gelen gayrimenkul kuruluşlarının yeni konut projelerini sahil bölgelerine kaydırmasında, sadece İstanbul'dan göç edenlerin sayısının her yıl 100 bini bulması önemli rol oynuyor. Karmaşadan bunalan, aradığını bulamayıp, çağdaş bir yaşam arayışında olanların kurdukları düzeni bozarak, büyük kentleri terk etmesi, sahil bölgelerinde uygulamaya konulan projelerde de hedef kitleyi oluşturuyor. Projeler, bu hedef kitlenin tüm talep ve beklentilerine yanıt verecek aktivitelerle donatılıyor.

Oda fiyatına daire satıyoruz

Bodrum'da yerli ve yabancılar için konut üretimi gerçekleştiren Propa İnşaat, iki yeni projeyi daha hayata geçirdi. Bodrum Hisar mevkiinde yer alan Royal Resort projesi, 38 adet dubleks villadan oluşuyor. Gümüşlük'te tam panoramik deniz ve adalar manzaralı Gizli Vadi Evleri ise 18 adedi çatı teras kullanımlı penthouse, 18 adedi ise özel bahçe kullanımlı 2'şer katlı toplam 36 adet villa daireden oluşuyor. Her iki projedeki konutlar için satış kampanyası düzenleyen Propa, bu kampanyada "daire fiyatına villa, oda fiyatına daire" sloganı ile satış gerçekleştiriyor. Kampanya fiyatlarına göre Gizli Vadi Evleri'nde daireler 99 bin YTL'den, Royal Resort projesinde ise 150 bin YTL'den başlıyor. Propa İnşaat İcra Kurulu Başkanı Harun Reşit Özçiçek, yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte hayata geçirilen bu kampanyanın etkisiyle Bodrum'daki projelere yoğun bir ilgi olduğunu belirtirken, "Haziran ayında uyguladığımız kampanya ile stoğumuzdaki konutların yüzde 40'ını satılmış duruma geldik. Ayrıca kapora ile opsiyonlanan 4 adet konut bulunuyor. Kampanyamızın etkisini görmeye devam ediyoruz" dedi.

0 212 347 02 89
www.propa.com.tr

Villa alana beyaz eşyaları hediye

Profilo Holding İnşaat, Bodrum Yalıkavak Marina'dan sonra Yalıkavak'ta Turkuaz Koy Evleri villa projesini hayata geçiriyor. 42 bin metrekare arsa üzerinde 12'si dubleks olmak üzere 114 konuttan oluşan projede konut büyüklükleri 119 ile 138 metrekare arasında değişiyor. Konutların içindeki beyaz eşyalar ise üretici Profilo tarafından hediye ediliyor. Özellikle İngilizlere satılması planlanan villaların rengi ise Bodrum'un alışılagelmiş beyaz ev konseptinin dışına çıkılarak kiremit tonlarında tasarlanıyor. Hem yaz hem de kışın yaşanabilmesine imkan sağlayacak şekilde projelendirilen Turkuaz Koy Evleri'nde inşaat bitme aşamasına gelmiş ve teslimatlar bölge bölge yapılıyor. Yüzde 40'ı satılmış olan konutların fiyatları ise 190 bin Euro ile 520 bin Euro arasında değişiyor.
0 252 385 38 60
www.turkuazkoyevleri.com