İstanbul'un incisini 40 milyon dolara gösterecekler

İstanbul'un incisini 40 milyon dolara gösterecekler

Gül İnşaat'ın Beykent'te yapımına başladığı 40 milyon dolar büyüklüğündeki Perla Vista projesinde isteyen rezidans konforunda ev, isteyen home-ofis (ev-ofis) sahibi olabilecek.
 


Limuzin, araç kiralama, alışveriş yardımcısı ve valet park gibi hizmetler sunan projede, 70 metrekare bir oda bir salon dairelerin fiyatı 105 bin dolardan başlıyor.


Gül İnşaat'ın Beykent'te yapımına başladığı 40 milyon dolar büyüklüğündeki Perla Vista (İnciyi görmek) projesinde isteyen rezidans konforunda ev, isteyen home-ofis (ev-ofis) sahibi olabilecek. 24 saat resepsiyon, limuzin, araç kiralama, uyandırma, mesaj, telefon servisi, her türlü rezervasyon, alışveriş yardımcısı, gazete servisi, oda servisi, house keeping (temizlik), catering (yemek), valet ve Türk hamamı gibi çeşitli hizmetlerin sunulduğu projede fiyatlar 105 bin dolardan başlıyor. Gül İnşaat Yönetim Kurulu üyesi Çetin Gül, çok iddialı oldukları Perla Vista projesiyle ilgili sorularımızı yanıtladı.


Perla Vista projesini genel özellikleriyle anlatır mısınız?


- İstanbul'un modern şehircilik anlayışıyla gelişen yüzü Beykent'de 22 bin metrekare alan üzerinde toplam 100 bin metrekare inşaat alanında mimari anlamda bir tasarım harikası sayılabilecek Perla Vista'nın 11 katlı iki kulesinde, 176 rezidans dairenin yanı sıra, 42 bin metrekare büyüklüğünde bir alışveriş ve eğlence merkezi de bulunuyor. Yaşayanların hem ev hem de home-ofis (ev-ofis) olarak değerlendirebileceği rezidans dairelerde 5 yıldızlı otel konforu sunulacak. 24 saat resepsiyon hizmeti, limuzin ve araba kiralama servisi, uyandırma servisi, mesaj ve telefon servisi, her türlü rezervasyon, alışveriş yardımcısı, gazete servisi, oda servisi, house keeping, catering, valet parking, fatura takibi ve ödemesi, bakım-onarım ve tamirat servisi Perla Vista'da verilecek hizmetler arasında. Bunun yanı sıra Spa, sauna, Türk hamamı, buhar ve masaj odalarının yanında bir de fitness center bulunuyor. Akıllı ev altyapısı sayesinde havalandırma, aydınlatma, gibi istekler ev tarafından otomatik olarak yerine getiriliyor.


Projenin diğerlerinden ayrılan en önemli özelliği nedir?


- 3 bin 500 metrekarelik hipermarketi, 8 salonlu sinemaları, restoranları, cafeleri, 4 katlı alışveriş merkezinde bulunan 140 mağazası, eğlence alanları, 1000 kişi kapasiteli food courtu (yemek alanı), 750 araçlık otoparkı, 3000 metrekare Atriumu ile ev hayatınızın merkezinde sosyal bir hayat da sunuyor. Üst katların tamamının kapanmaz göl ve deniz manzaralı olduğunu söylemek mümkün.


Ne zaman başladınız? Bitiş tarihi nedir?


- Projenin yapımına Eylül 2006'da başladık. Kaba inşaatın yüzde 60'ı bitti.


Eylül 2009'da yaşamın başlamasını planlıyoruz.


Konutların özellikleri nedir?


- Perla Vista'da her şey ayrıntılı olarak planlandı. İnşaat sırasında birinci sınıf malzeme kullanılan konutlarda, ısı ve ses yalıtımı için özel çaba sarfediliyor ve çift kat yalıtım yapılıyor. Konutlar, dünyada deprem güvenliği açısından en gelişmiş sistem kabul edilen kazıklı radye sistemi ile deprem olasılığına karşı tam güvenliğe alınıyor.


Konutların büyüklükleri nedir? Kaç çeşit konut var


- 11 katlı iki kulesinde, iki değişik tipte 176 rezidans daire bulunuyor. Bunlar 1 oda 1 salon 70 metrekarelik ve 3 oda 1 salon 170 metrekarelik dairelerden oluşuyor.


Fiyat aralığıyla ilgili neler söyleyeceksiniz?


Dairelerimizin metrekare fiyatları ortalama 1500 dolar civarında. Daha net ifade etmek gerekirse 70 metrekarelik en küçük dairenin fiyatı 105 bin dolardan başlıyor, 170 metrekarelik dairenin fiyatı ise 285 bin dolar civarında.


Satışlara ne zaman başladınız? Yüzde kaçı satıldı. İlgi nasıl?


Satışlara geçtiğimiz yıl başladık. Kısa zamanda satışlarda önemli bir ivme yakaladık. Gül İnşaat'ın hayata geçirdiği projelerle Beylikdüzü çevresinde iyi tanınması ve konut inşaatımızın merkezi bir noktada olması işimizi kolaylaştırıyor. Yakaladığımız olumlu rüzgarın etkisiyle evlerimizin yüzde 10'unu şimdiden sattık. Önümüzdeki aylarda satışlarımızın daha da hızlanmasını bekliyoruz.


Sosyal ve ortak alanlarda neler var?


- Perla Vista'nın en önemli özelliği 3500 metrekarelik hipermarketi, 8 salonlu sinemaları, restoranları, cafeleri, 4 katlı alışveriş merkezinde bulunan 140 mağazası, eğlence alanları, 1000 kişi kapasiteli food courtu (yemek alanı), 750 araçlık otoparkı, 3000 metrekare Atriumu ile ev hayatının merkezinde sosyal bir hayat da sunması. Bunun yanırısa Perla Vista'nın kapalı havuz, açık havuz, fitness center, sauna ve adını sayamayacağımız birsürü olanakları içeren kapsamlı bir sosyal tesisi de mevcut.


Kimlere yönelik bir proje bu?


- Perla Vista, sosyo-ekonomik düzeyi yüksek nüfusun tercih ettiği yepyeni yaşam alanlarının tam merkezinde yer alıyor. Farklı gelir grupları ve mesleklerden, alışveriş merkezi ve sunduğu olanaklarla şehrin ortasında ve pratik bir yaşamı tercih eden herkesin dikkatini çekeceğini düşünüyoruz. Konseptimizin orjinalliği ve projemizin kapsamı, birçok insanın beklentilerini karşılayacak diye düşünüyoruz. Perla Vista'nın 40 milyon dolarlık bir yatırım büyüklüğünden bahsedebiliriz.


Florya, Yeşilköy Yeşilyurt ve Büyükçekmece'ye odaklandık


Gül İnşaat'ın diğer projeleriyle ilgili de bilgi verir misiniz?


Gül İnşaat olarak 20 yılı aşkın bir süredir inşaat sektöründe hizmet veriyoruz. Bugüne kadar özellikle Florya, Yeşilköy, Yeşilyurt, Büyükçekmece bölgesinde yüzlerce konut ürettik. İlerleyen yıllarda büyük çaplı alışveriş merkezi, rezidans ve málikane projelerine de imza attık. Bunların bir kısmının inşaası hálá sürüyor. Büyükçekmece Gölü ve Marmara Deniz'i manzaralı 713 malikaneden oluşan eşsiz Pelican Hill, Bakırköy Şirinevler arasında Bahçelievler Metro istasyonu üzerinde dev alışveriş merkezi rezidans ve sosyal tesislerden oluşan Metroport ve Florya'da bölgenin tek alışveriş merkezi olan Fly Inn önemli projelerimiz arasında sayılabilir.


Hürriyet