İşte Avrupa'nın en ucuz otelleri!

İşte Avrupa'nın en ucuz otelleri! İşte Avrupa'nın en ucuz otelleri!

Dünya çapında 16 bin merkezde yapılan otel fiyatları araştırması, İrlanda'daki otellerin Batı Avrupa'nın en ucuzu olduğunu ortaya koydu


Hotels.com'un, dünyanın dört bir yanından 94 bin otelin 2009'daki gecelik fiyatlarını dikkate alarak yaptığı araştırmaya göre, İrlanda genelindeki oteller bir önceki yıla oranla yüzde 21 ucuzlayarak, ortalama 80 avroya düşerken, bu rakam başkent Dublin'de ortalama 76 avroyu buldu.

Dünya genelindeki otel fiyatlarında genel olarak bir düşüş olduğunu gösteren araştırmada, İrlanda'nın Avrupa genelindeki otellerin ucuzluk sıralamasında Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Polonya'nın gerisinde kaldığı; dünyanın en pahalı otellerininse ortalama 177 avro gecelik fiyatla Monte Carlo'da bulunduğu belirtildi.

Hotels.com'un açıkladığı bu rakamların, ekonomik krizin en fazla etkilediği Avrupa ülkelerinden İrlanda'ya ilginin artırılmasına katkıda bulunabileceği düşünülüyor.

İrlanda ve Kuzey İrlanda'nın tanıtımı için çalışan Turizm İrlanda kuruluşu, adaya 2009'da denizaşırı ülkelerden gelen turist sayısının bir önceki yıla oranla yüzde 13 azaldığını açıklamıştı.
Star