İşte Bill Gates'in 123 milyon dolarlık evi!

İşte Bill Gates'in 123 milyon dolarlık evi!Microsoft'un kurucu ortağı ve yaşayan en zengin kişi olan Bill Gates'in nasıl bir evde yaşadığını hiç merak ettiniz mi? 78.9 milyar dolarlık servete sahip olan Bill Gates işte böyle bir evde yaşıyor..


78.9 milyar dolarlık servetiyle yaşayan en zengin kişi olan Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates'in nasıl bir evde yaşadığını hiç merak ettiniz mi?


İşte Bill Gates


Medina, Washington'da bulunan ev, 7 yılda inşa edilmiş ve 63 milyon dolara mal olmuş.


İşte Bill Gates


Gates, "Citizen Kane"in ana karakteri Charles Foster Kane'in filmdeki evinden esinlenerek malikanesine "Xanadu 2.0." ismini vermiş. 5 bin metrekarelik bir alan üzerine oturtulan ev, ileri teknoloji harikaları ile dolu.


İşte Bill Gates


Gates, araziyi 1988 yılında 2 milyon dolara satın almıştı. Ayrıca her yıl 1 milyon dolara yakın emlak vergisi ödüyor.


İşte Bill Gates


Yüksek teknoloji harikası bir sensör sistemi, misafirlere odalardaki sıcaklık ve ışıklandırmayı kontrol etme imkanı veriyor.


İşte Bill Gates


Gelen misafirlere evdeki tüm sensörlerle etkileşim içinde olan bir cihaz veriliyor. Misafirler, sıcaklık ve ışıklandırma tercihlerini bu cihaza giriyorlar; böylece onlar evin içinde hareket ettikçe ayarlar istedikleri biçimde değişiyor. Duvar kağıdının arkasına gizlenmiş hoparlörlerden yayılan müzik de misafirleri odadan odaya takip ediyor.


İşte Bill Gates


Xanadu 2.0, ısıyı daha verimli şekilde ayarlayabilmek için doğal çevrenin içine inşa edilmiş.


İşte Bill Gates


Yalnızca bir butona dokunarak duvardaki tabloları değiştirmek mümkün.


İşte Bill Gates


Evde toplam 80.000 dolar değerinde bilgisayar ekranları bulunuyor. 150.000 dolar değerinde cihazlarda saklanan resim ve fotoğrafları istediğiniz ekrana yansıtabiliyorsunuz.


İşte Bill Gates


Evde tavanı 6 metre yüksekliğinde bir trambolin odası bulunuyor.


Hürriyet