İşte dünyanın en pahalı 10 evi!

İşte dünyanın en pahalı 10 evi! İşte dünyanın en pahalı 10 evi!

Sizin için dünyada şu anda satışta olan en pahalı 10 evi bulduk. Bu listedeki en ucuz evi almak için üst üste 6, en pahalısına sahip olmak için ise 44 kere yılbaşındaki 50 milyon liralık büyük ikramiyeyi kazanmanız gerekiyor.1)VILLA LEOPOLDA / FRANSA   2 milyar 200 milyon lira


1902 yılında Belçika Kralı tarafından yaptırılmış sonra özel kişilere satılmış. 2008 yılında 500 milyon dolara alıcısı çıktı ama sonuçlanmadı. Çok az fotoğraf bulunmakla birlikte, bulunduğu bütün koy bu malikaneye ait. 


2)TOUR DE ODEON / MONACO  1 milyar 170 milyon lira


Dünyanın en muhteşem çatı katı. Havuzu, eşsiz manzarası, çılgın partileriyle tam bir Avrupa efsanesi... 

3) FAIR FIELD / HAMPTONS / ABD   731 milyon lira


Ve New York’un en iyisi! 39 yatak odası, 5 ayrı havuz, 164 kişilik özel sineması ve daha niceleri... Yıllardır satışı gerçekleşemiyor. 

4) THE PENTHOUSE / LONDRA / İNGİLTERE   585 milyon liraDünyanın en değerli metrekaresi bu eve ait. Bir metrekaresi tam 42 bin lira. Kurşun geçirmez camlardan, yüksek güvenlik önlemlerine tam bir panik odası... Ve elbette Londra’nın en güzel manzarasına sahip. 

5) PALAZZA DI AMORE / BEVERLY HILLS / ABD   570 milyon lira


Dans pisti, kişiye özel gece kulübü, 13 yatak odası ve mükemmel bir Los Angeles manzarası... Bölgenin açık ara en gözde malikanesi... 

6) HEARST MANSION / SAN SIMEON / ABD   482 milyon lira


Lady Gaga’nın G.U.Y adlı parçasına da klip çektiği bu malikane dünyanın kişiye özel en büyük şarap mahzenine sahip. 


7) SPELLING MANOR / BEVERLY HILLS / ABD   438 milyon liraTüm zamanların en ünlü televizyoncularından Aaron Spelling’in meşhur evi. Ev yaklaşık 10 bin metrekare büyüklüğünde. 

8) SHEPARD KRECH HOUSE / HAMPTONS / ABD   407 milyon lira


Bu ay içinde satışa çıktı. Malikane yaklaşık 2 bin metrekare büyüklüğünde. 10 yatak odalı evin şahane bir plajı da var ve ABD sosyetesinin gözbebeğinde. 

9) BEVERLY HOUSE / BEVERLY HILLS / ABD   393 milyon lira


Bu evde kimler kalmadı ki? Kennedy ailesi, Monaco Prensi, Rihanna ve niceleri... Şehrin en ikonik evi. 30 yatak odalı malikane yaklaşık 400 milyon liraya alıcısını bekliyor.

10) XANADU 2.0 / WASHINGTON / ABD   358 milyon lira


Elbette dünyanın en zengin ikinci adamı Bill Gates’in meşhur evi de listede. 12 bin metrekarelik evin kendine özel rıhtımı ve plajı, havuzunun bile su altı özel müzik sistemi var. 


Hürriyet