İstikbal Dubai'ye de ulaştı

İstikbal Dubai'ye de ulaştı İstikbal Dubai'ye de ulaştı

İstikbal Mobilya, Ortadoğu ve Körfez ülkelerine yönelik yatırımlarını artırarak, önümüzdeki dönemde bölgedeki bayi ağını genişletip ürünlerini daha yaygın bir coğrafyada tüketiciye ulaştırmayı amaçlıyor.İstikbal Mobilya olarak bölgedeki yıl sonu mağaza sayısı hedeflerinin 45, 2010 yılında ise 90 mağaza olduğunu açıklayan Boydak Holding Yönetim Kurulu üyesi Bekir Boydak, "Hedefimiz 2008'in ilk on ayı itibarıyla 25 milyon dolar olan ciromuzu 100 milyon dolara ulaştırmak. Ayrıca Beyrut'ta açacağımız 3200 metrekarelik 5'inci mağaza bölgedeki en büyük mağazamız olacak. Mısır, Libya, Fas, Lübnan, Suriye, Ürdün, Irak, Suudi Arabistan, Yemen, Katar, Kuveyt gibi Arapça konuşulan ülkelerde 38 mağazamız faal durumda. Cezayir de bunlara dahil.

7 mağazamız da inşaat halinde. Bitmek üzere. Cezayir'de hiç bulunmuyorduk, orada da açıyoruz" dedi.

ABD'DE ÜRÜN SATIYORUZ

Boydak konuşmasına şöyle devam etti: Avrupa ve Amerika'daki şirketlerimiz aracılığıyla, oradaki mağaza zincirlerine ve ABD'deki, daha küçük mağazalara New York, New Jersey, Connecticut bölgelerine de yaklaşık 1000 mağazaya da markalarımızın ürünlerinin dağıtımını yapıyoruz. Tüm dünyada toplamda 5 bin noktaya ulaştık. 2010 yılı sonunda tüm dünyadaki mağaza sayısı hedefimiz 300.

Araplar'ın tarzını değiştirdik

Boydak Dış Ticaret Genel Müdürü Murat Bozdağ da, "Arap ülkelerinde trendi geliştirme yolunda ilerliyoruz. Mısır'da bunu yaptık. Diğer ülkelerde de yaptık. Bizi daha çok modern mobilya dizayn eden ülke olarak biliyorlar. Burada evlerin çok büyük olmasından dolayı mobilyalar aşırı büyük. Avrupa'ya tam ters. Avrupa'da kompakt bir yaşam varken, burada geniş alanda yaşam var. Tarz olarak hep klasik ön plandaydı. Biz bunu daha moderne çektik" dedi.

Akşam