İtalya'nın Toskana Bölgesi'nden ilham alındı

İtalya'nın Toskana Bölgesi'nden ilham alındıDünyanın en yüksek binası Burj Dubai'nin yaratıcısı Emaar'ın Türkiye'deki ilk projesi 'Toskana Vadisi Evleri'nin peyzaj mimarisi profesyonel bir ekip tarafından, İtalya'nın Toskana Bölgesi gezilip, ilham alınarak oluşturuldu.


Toskana Vadisi Projesi'nde bahçeler ve ortak alanlar, proje büyüklüğünün yüzde 75'ini oluşturuyor. İtalya'nın Toskana yöresini temsil eden kalem servi, Toskana palmiyesi ve fıstık çamı ağaçları ile harmanlanan zeytin ağaçları proje peyzajının dikkat çekici unsurları arasında yer alıyor.

Toskana Vadisi Projesi'nde ortak alanlar, Toskana'ya özgü yer döşemesi olan el yapımı cotto ile hazırlanıyor. İçinde koşu ve yürüyüş parkurlarının da yer aldığı 2 km uzunluğunda lineer parkı, göl manzaralı seyir terasları, doğal göletleri, heykellerle süslenmiş ortak alanları ile doğayla iç içe bir yaşam sunuluyor. 800 metrekareden 2300 metrekareye kadar bahçe büyüklüklerine sahip 8 farklı tipte 555 villadan oluşan Toskana Vadisi Evleri'nde yaklaşık 4500 metrekare kapalı ve 10 bin 500 metrekareye varan açık rekreasyon ve sosyal tesis alanları bulunuyor. İleri teknoloji kullanımıyla inşa edilecek olan ve ünlü mimar Mahmut Anlar'ın imzasını taşıyacak 4 bin 500 metrekarelik rekreasyon alanında açık-kapalı yüzme havuzlarından, tenis, squash, basketbol, futbola kadar tam donanımlı pek çok aktivite yer alıyor.


Kaynak: Hürriyetemlak.com