İvme Elektromakanik'ten Kayadibi HES'e 7.64 milyon dolar teklif!

İvme Elektromakanik'ten Kayadibi HES'e 7.64 milyon dolar teklif!

Bartın'da kurulu HES'e en yüksek teklifi 7.644 milyon dolarla İvme Elektromakanik Endüstriyel Otomasyon şirketi verdiÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı'nca (ÖİB) bugün nihai pazarlık görüşmesi yapılan Bartın'da kurulu Kayadibi Hidroelektrik Santrali'ne (HES) en yüksek teklifi 7.644 milyon dolarla İvme Elektromakanik Endüstriyel Otomasyon şirketi verdi. Toplam 60 yatırımcının katıldığı Kayadibi HES ihalesinde elemeli yazılı turlarda en düşük teklifi veren 51 yatırımcı elendi. Daha sonra Kayadibi HES 4.815 milyon dolar üzerinden 9 yatırımcı ile açık artırmaya çıkarıldı. Yapılan 52 turluk açık artırmanın ardından en yüksek teklifi 7.644 milyon dolarla İvme Elektromakanik verdi.
Sabah

Konuyla ilgili basında yer alan diğer haberler

İhale 52 tur sürdü Kayadibi'ne İvme Elektromekanik 7.6 milyon dolar verdi

ELEKTRİK Üretim A.Ş.'ye ait Kayadibi (grup 9) hidroelektrik santralının nihai pazarlık görüşmesinde en yüksek teklifi, 7 milyon 644 bin dolarla İvme Elektromekanik Endüstriyel Otomasyon Sistemleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (İvme Elektromekanik) verdi.

Kapalıda 4.6 milyon dolar
Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Ahmet Aksu'nun komisyon başkanlığında yapılan nihai pazarlık görüşmesinde, önce kapalı elemesiz teklifler alındı. Elemesiz turda en yüksek teklif 4 milyon 485 bin dolar oldu. Daha sonra dört tur olarak gerçekleşen elemeli yazılı turların ilk turunda en yüksek teklif, 4 milyon 501 bin dolar, ikincisinde 4 milyon 551 bin dolar, üçüncüsünde ise 4 milyon 601 bin dolar oldu.

52 tur sürdü
Yazılı elemeli turların ardından açık artırmaya geçildi. Açık artırmada başlangıç tutarı 4 milyon 815 bin dolar, artırım aralığı ise 10 bin dolar olarak belirlendi. Açık artırmanın ilk turunda 2 firma çekilirken, bu turda en yüksek teklif, 4 milyon 890 bin dolar oldu. Açık artırmanın 14'üncü ve 22'inci turlarında iki firma çekilirken bu turlarda en yüksek tutarlar 6 milyon 400 bin dolar ile 6 milyon 780 bin dolar oldu. 37'inci turda bir firma daha çekildi ve en yüksek tutar, 7 milyon 270 bin doları buldu. 52 turda tamamlanan açık artırmada en yüksek teklifi 7 milyon 644 bin dolar ile İvme Elektromekanik verdi. Böylece nihai pazarlık görüşmesi teknik olarak tamamlandı.
Hürriyet