İzmir Alsancak'ta trafik akışı değişiyor!

İzmir Alsancak'ta trafik akışı değişiyor!

Yıllardır yarım kalmış şekilde bekleyen Alsancak Limanı önündeki viyadüklerin birinin limana, birinin de Liman Caddesi'ne indirilmesi için Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü'nce başlanan inşaat çalışmalarıLiman önündeki viyadüklerin inşaatının tekrar başlaması nedeniyle bugünden itibaren yeni düzenlemeye gidiliyor.

Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin yeni trafik düzeninde Liman C kapısı ile Toprak Mahsülleri Ofisi silolarına kadar Liman Caddesi'nin Alsancak yönüne doğru üç şeritli gidiş yolu trafiğe kapanacak. TMO siloları ile Liman C kapısı arası Tariş Genel Müdürlüğü önünden Karşıyaka ve Bornova istikametine gidişte kullanılan üç şeritli yol ise yeni düzende yön değiştirecek. Bornova ve Karşıyaka'dan gelen araçlar bugüne kadar olduğu gibi viyadük üzerinden Liman C kapısına inecek. Buradan ise C Kapısı ile TMO siloları önüne kadar Alsancak'a doğru tek yöne dönüşecek Liman Caddesi'nin Alsancak yönüne doğru solda kalan yolu kullanacak.

7 AYDA TAMAMLANACAK

Karayolları 2. Bölge Müdürü Erol Altun, UKOME kararına göre yeni trafik düzenine bugün başlanacağını söyledi ve viyadükleri limana bağlama çalışmalarının 7 ayda tamamlanacağını ifade etti.  İzmir  Liman İşletme Müdürü Turan Yalçın ise çalışmalar sırasında limana giriş çıkışların D kapısından yapılacağını, trafik yükünün bu kapıya bineceğini söyledi.
Yeni Asır/ERTAN GÜRCANER