İzmir Basmane'deki eski Türk evi 4 milyon TL'den satışa çıkarıldı!

İzmir Basmane'deki eski Türk evi 4 milyon TL'den satışa çıkarıldı! İzmir Basmane'deki eski Türk evi 4 milyon TL'den satışa çıkarıldı!

İZMİR'in Basmane semtinde 19. Yüzyıl'ın sonlarında yapılan eski bir Türk evi, sahibi tarafından 4 milyon TL'ye şatışa çıkarıldı. 3 katlı ev 1200 metrekare arsa üzerinde kurulu. Evin bahçe kapısı girişinde bir de otopark bulunuyor.İZMİR'in Basmane semtinde 19. Yüzyıl'ın sonlarında yapılan eski bir Türk evi, sahibi tarafından 4 milyon TL'ye şatışa çıkarıldı. 


Basmane'deki Ayavukla Kilesisi yolu üzerinde olan, karşısında Asmalı Kumrulu Mescit bulunan 1278 sokaktaki, 3 katlı ev 1200 metrekare arsa üzerinde kurulu. Evin bahçe kapısı girişinde bir de otopark bulunuyor. 4 Milyon TL'ye satışa çıkarılan evin bulunduğu bölgede yaşayan, çoğunluğu yoksul olan mahalleli, istenen fiyatı öğrendiklerinde çok şaşırdı. Evde,1858 -1908 yolları arasında, İzmir'in en köklü okullarından biri olan Atatürk Lisesi'nin kurucusu Burhanzade Abdurrahman Bey'in yaşadığı biliniyor.  İzmir  Büyükşehir Belediyesi, evin duvarına 2001 yılında, kendisinin burada yaşadığına dair bir vefa plaketi asmıştı.Hürriyet