İzmir Bayraklı'da yeni yollar açılıyor!

İzmir Bayraklı'da yeni yollar açılıyor!İzmir’in Bayraklı ilçesinde, mevcut yolları düzenleyen belediye ekipleri, ihtiyaç olan noktalarda ise yeni yollar açıyor. Karabağ, “Altyapıları da düşünerek yeni sokaklar açıyoruz. Çeşitli mahallelerimizde yoğun şekilde inşaat hareketliliği var." dedi.


Nüfusun hızla gelişmesiyle birlikte Bayraklı ilçesinde yeni yol ihtiyacı ortaya çıkarken, Bayraklı Belediyesi bu sorunu çözmek için bir çalışma başlattı. Talepleri değerlendiren ekipler, Onur Mahallesi Körfezevleri 7379 sokak ile 7368/5 sokağı birbirine bağlamak için harekete geçti. İlk olarak harita teknikeri tarafından yol profili zemine çizildi. Bölgenin engebeli yapısı nedeniyle Fen İşleri Müdürlüğü’nün ekskavatör ve kepçeleri iş başı yaptı. Kısa süre içerisinde tamamlanması hedeflenen çalışmaların bittiğinde ise 7379 sokak ile 7368/5 sokağın birbirine bağlanacağı öğrenildi.


Bayraklı’nın hızla gelişen bir ilçe olduğuna dikkat çeken Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Altyapıları da düşünerek yeni sokaklar açıyoruz. Çeşitli mahallelerimizde yoğun şekilde inşaat hareketliliği var. İhtiyaç duyulan bu gibi bölgelere yatırımlarımız sürecek. Çalışmalarımızı Fen İşleri Müdürlüğümüze yeni aldığımız araçlarla sürdürüyoruz. İnşaatlar yükselirken alt yapıyı da düşünmemiz gerekiyor. Bu önemli bir konu. Belediye olarak üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz” dedi.


Hürriyet