İzmir Buca'ya hükümet konağı ve diş hastanesi müjdesi!

İzmir Buca'ya hükümet konağı ve diş hastanesi müjdesi!Buca’da yapımı sürdürülen kamu yatırımları inceleyen AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, “Hükümet Konağı, Diş Hastanesi Aile Sağlığı Merkezi, Verem Savaş Birimi, 112 Acil Müdahale Merkezi ve Sağlık Kampüsü’yle Buca farklı bir görünüme bürünecek” şeklinde konuştu.


AK Parti MKYK Üyesi ve  İzmir  Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Buca’da inşaatına devam edilen, kamu yatırımlarını denetledi. Milliyet'te yer habere göre, Buca’ya Hükümet Konağı, 70 ünitelik Diş Hastanesi ve içinde Sağlıklı Yaşam Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi, Verem Savaş Birimi, AÇSAP, 112 Acil Müdahale Merkezi, İlçe Sağlık Müdürlüğü yer alan Sağlık Kampüsü müjdesi veren Kaya, inşaat halindeki okulların da kısa sürede eğitim-öğretime açılacağını bildirdi.

Bölge sakinlerinin isteği üzerine, Halk Eğitim Merkezi binasının da yıkılacağını ve Hükümet Konağı projesine dahil edileceğini dile getiren Kaya, “Burada bir rekreasyon alanı oluşturacağız ve bölgedeki vatandaşlarımızın kullanımına açık olacak. Halk Eğitim Merkezi’ni de yeni binaya taşıyoruz. Bucamıza hayırlı ve uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

İzmir Buca

‘İhale, 15 Nisan’da’

Toplam 6 bin 500 metrekare alanda, 5 bin 300 metrekare kapalı alanda hayata geçirilen Buca Sağlık Kampüsü’nde, Sağlıklı Yaşam Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi, Verem Savaş  Birimi, AÇSAP, 112 Acil Müdahale Merkezi, İlçe Sağlık Müdürlüğü hizmet binasının bulunacağına değinen Atilla Kaya, Buca Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (Diş Hastanesi) proje alanına da gitti, “15 bin 365 metrekare alanda 11 bin 500 metrekare kapalı alana sahip, modern bir Diş Hastanesi kurulacak” dedi. 70 üniteli hastanenin çevre ilçelere de hizmet vereceğini dile getiren Kaya, “İnşaatı devam eden Sağlık Kampüsü, ihalesi 15 Nisan’da yapılacak olan  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve yeniden yapılacak olan Devlet Hastanesi’yle Bucamız sağlıkta tesis anlamında bambaşka bir noktaya gelecek” şeklinde konuştu.

‘Eğitim hamlesine devam edeceğiz’

Okul şantiyelerinde de incelemeler yapan Kaya şöyle konuştu: “Şirinkapı Mahallesi’nde, İzmir’de ilk ve tek olan Özel Eğitim Merkezi’nin inşaatı devam ediyor. 8 derslikte 120 öğretilebilir öğrencili bir okul inşa ediliyor. Aynı mahallede 32 derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatı var. Ege-Koop Mahallesi’nde 24 ve 32 derslik olmak üzere iki okul inşaatı mevcut. Kuruçeşme, Kozağaç, Adatepe, İzkent ve Gaziler mahallelerimizde de 24’er derslikli okul inşaatları devam ediyor. Yine Bucamızda, okul inşaatına hazır 13 adet taşınmaz bulunuyor.”

Şehir Plancıları Odası'ndan İzmir Buca'daki imar planı değişikliğine ilişkin açıklama!