İzmir inşaat sektörünün temsilcileri seçim sonucunu değerlendirdi!

İzmir inşaat sektörünün temsilcileri seçim sonucunu değerlendirdi! İzmir inşaat sektörünün temsilcileri seçim sonucunu değerlendirdi!

1 Kasım seçimlerinden tek parti iktidarının çıkmasıyla gözler, sonuçların ekonomik yansımalarına çevrildi. İzmir'de inşaat sektörünün temsilcileri, seçim sonuçlarını sıcağı sıcağına değerlendirdi..Ekonominin lokomotifi durumundaki inşaat da, tek parti iktidarı ve halkın istikrar talebiyle şekillenen seçim sonuçlarının, en fazla etkileyeceği sektörlerin başında geliyor.


İzmir'de inşaat sektörünün temsilcileri, seçim sonuçlarını sıcağı sıcağına değerlendirdi; ortak görüş, bu sonuçların sektöre ciddi bir canlanma ve hareket getireceği yönünde.,


Müteahhitler Federasyonu (MÜFED) Başkanı Necip Nasır: Vatandaş istikrar dedi01 Kasım seçimlerinde vatandaş “istikrar” dedi. İnşaat sektörünün durağanlaşması, dövizin iniş çıkışları ve istikrarsızlık, sektörde yeni projelerin harekete geçmesini engellemişti. 


Çoğu yatırımcı projelerini askıya almış, seçim sonuçlarını bekliyordu. İnşallah bu yeni süreç Mayıs 2013'teki günlerin devamı olacaktır. Kredi faizlerinin istikrarla birlikte düşeceğini ve 2013 yılındaki rakamlar olmasa da, o seviyelere yakın bir sürece girilmesi halinde, sektörün daha da hareketleneceğini düşünüyorum.


Tanyer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer: İnşaat sektörü daha aktif olacakİnşaat sektörü Türkiye'nin parlayan yıldızı. Türkiye'nin de bu bağlamda çağdaş konutlara ve kentsel dönüşüme ihtiyacı var. 


Hükümetteki istikrarla birlikte kredi faizleri ve normal faizlerin de düşmesini öngörüyorum. İnşaat sektörü daha aktif olacak ve yatırımcılar da hareketlenecektir.


Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı: İnşaat sektöründe arz ve talep artacakVatandaş ekonomi ve güvenlik alanında istikrara oy verdi. Ekonomide bir parlama olacağını düşünüyorum. Ekonomideki gelişmelerin ilk etkileyeceği sektör de inşaat. 


Dövizden çıkılıp, konuta girilmesi gereken bir dönem. Bugünden itibaren konut tarafında zamları göreceğiz. İstikrar, beklenti ve fiyatları da yukarcı çekecek. Bununla birlikte inşaatta beklenmeyen bir canlanma olacağını düşünüyorum. Üretim artacak, yeni projeler hayata geçirilecek ve haliyle talep de artacak.


Milliyet Ege