İzmir Karabağlar'da imar planlama süreci hızlandı!

İzmir Karabağlar'da imar planlama süreci hızlandı!

Karabağlar Belediyesi, revizyon imar planlama süreci için Türkiye Mimar ve Mühendis Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı bazı odalarla görüş alışverişi yaptı. Karabağlar Belediyesi, revizyon imar planlama süreci için Türkiye Mimar ve Mühendis Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı bazı odalarla görüş alışverişi yaptı. 

Milliyet'te yer alan habere göre; toplantıya, Mimarlar Odası  İzmir  Şubesi Başkanı İlker Kahraman, Başkan Yardımcısı Yelda Tuna, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Özhan Kaynarca ve Şube Yönetim Kurulu Üyesi Tuğba Yıldırım, Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi yöneticileri Yusuf Ekici ve Zafer Mutluer katılım gösterdi. 

İzmir Karabağlar da imar planlama süreci hızlandı!

Başkan Selvitopu, çarpık yapılaşmanın yoğun olduğu Karabağlar’ı modern duruma getirmeye kararlı olduklarına dikkat çekti. Kentsel dönüşüm alanlarıyla ilgili olarak da bilgi paylaşan Başkan Selvitopu, “Osman Aksüner, Âşık Veysel mahalleleriyle Aydın Mahallesi’nin bir bölümünü kapsayan 110 hektarlık alanda planlama yetkisi bize verildi. Hazırladığımız revizyon imar planlarına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan yaklaşık 2 yıldır onay bekliyoruz. Planlar onaylanıp uygulanmaya başlandığında bölgenin çehresi değişecek. Karabağlar’daki diğer benzer alanlara da örnek oluşturacak” diye konuştu.

İzmir Konak'ta büyük dönüşüm başlıyor!