İzmir kentsel dönüşümde hız kazandı!

İzmir kentsel dönüşümde hız kazandı!


Kentsel dönüşüm projelerinde çalışmalarını hızlandıran İzmir Büyükşehir Belediyesi, üç farklı bölgede birden ihaleye hazırlanıyor. 


Hak sahipleriyle uzlaşmanın sağlandığı Uzundere 2. Etap ve Ege Mahallesi 1. Etap için 21 Aralık’ta, Örnekköy 1. Etap için de 28 Aralık’ta yapım ihaleleri gerçekleşecek. 

 

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; çarpık ve sağlıksız yapılaşmaya karşı kentin farklı noktalarında yüzde 100 uzlaşıyla dönüşüm çalışmalarını sürdüren  İzmir  Büyükşehir Belediyesi, kentsel dönüşümdeki ilk örneği olan Uzundere 1. Etap’ta binaların inşaatlarını tamamlamak üzere.

 

İzmir’in yerel yönetimi, Uzundere 2. Etap ile Ege Mahallesi 1. Etap kat karşılığı yapım ihalesine 21 Aralık’ta, Örnekköy’deki dönüşümün ilk etabında, kat karşılığı yapım ihalesine ise 28 Aralık’ta gerçekleşecek.  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Uzundere’de 2. etapta yer alan 32 hektarı, Ege Mahallesinde 70 bin metrekare, Örnekköy Mahallesinde de 18 hektarlık alanı kapsayan kentsel dönüşüm başlatacak. 

 

Uzundere’ye 12 blok daha
Uzundere Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanında, yüzde 100 uzlaşma sağlanan 11182 ve 11184 adalardaki “Uzundere 2. Etap Kat Karşılığı Anahtar Teslimi İnşaat Yapım İşi İhalesi” 21 Aralık Perşembe günü yapılacak. 

 

İlk etabındaki 9 bloktan 7’sinin inşaatının tamamlandığı Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ikinci etabı için çıkılan ihale kapsamında, 2 imar adasında 67 bin 353 metrekare inşaat alanlı 12 blok, 422 konut ve 40 iş yeri olmak üzere toplam 462 bağımsız birim yer alıyor.