19 / 08 / 2022

İzmir Konak Belediyesi'ne mimarlık yarışmasından 4 ödül!

İzmir Konak Belediyesi'ne mimarlık yarışmasından 4 ödül!

İzmir'e bağlı Konak Belediyesi, 'The International Property Awards (Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri) mimarlık proje yarışmasında dört ödülün sahibi oldu. 



İzmir Konak Belediyesi, 'The International Property Awards(Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri)'dan dört projesiyle ödülün sahibi oldu. Milliyet'te yer alan habere göre; Konak Belediyesi'nin,  İzmir  Valiliği ve İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA)'nın destekleriyle hayata geçirdiği İstiklal İlkokulu (Yenilikçi Öğrenme Merkezi), Yemişcizade (Alanyalı) Konağı, İkizevler ve Roman Kültür Merkezi projeleri ile iki ayrı kategoride ödüle layık görüldü. 

İstiklal İlkokulu 'Kamu Binası İç Tasarımı' kategorisinde ödüle layık görülürken İkizevler, Roman Kültür Merkezi ve Yemişcizade (Alanyalı) Konağı 'Kamu Hizmeti Binası Geliştirme' kategorisinde ödül aldı. İstiklal İlkokulu ayrıca yarışmanın ikinci bölümü olan dünya finaline kalarak 'En İyi Uluslararası Dünya Ödülleri' kategorisinde yarışmaya hak kazandı. 

İzmir Konak Belediyesi ne mimarlık yarışmasından 4 ödül!

 'TARİHİ MİRASI GELECEK NESİLLERE AKTARMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ'

Uluslararası bir mükemmellik ödülü olarak nitelendirilen 'The International Property Awards (Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri)'dan dört ödül almanın öncelikle kendisine büyük bir gurur ve onur yaşattığını söyleyen Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, kentin tarihsel, kültürel mirasına sahip çıkmak ve bu mirası çağdaş yaşamla bütünleştirerek kent kültürüne yeniden kazandırma hedefinde olduklarını dile getirdi. Batur, "Tarihsel ve kültürel mirasımıza sahip çıkmak, onu korumak ve gelecek nesillere aktarmak çok önemli. Yerel yönetimler olarak bu konuda bize çok büyük görevler düşüyor. Mimar bir belediye başkanı olarak görev yapmaktan büyük onur duyduğum Konak, tarihi yapılarıyla, dokusuyla geçmişten günümüze büyük bir miras taşıyor. Hedefimiz bu mirası, gelecek nesillere aktarmak. Aldığımız bu ödül bize doğru yolda olduğumuzun bir göstergesi. Bu ödülü Konaklı hemşehrilerimize kazandırmaktan son derece onur ve gurur duydum. Bu güzel projelerin ortaya çıkmasında destek veren kurum ve kuruluşlara, emek veren çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

İstiklal İlkokulu (Yenilikçi Öğrenme Merkezi) ise yarışmanın ikinci bölümü olan dünya finaline kaldı.

İzmir Konak Belediyesi'nin hizmet binası yıkıldı!