30 / 06 / 2022

İzmir, Londra Turizm Fuarı’nda tanıtıldı!

İzmir, Londra Turizm Fuarı’nda tanıtıldı!

İzmir, İngiltere’nin başkenti Londra’da dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan World Travel Market (WTM) Londra Turizm Fuarı’na katıldı. İzmir’in Akdeniz kimliğini ön plana çıkaran mavi renk ağırlıklı standı büyük beğeni topladı.İzmir Valisi ve  İzmir  Kalkınma Ajansı (İZKA) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toprak başkanlığındaki heyette Selçuk Belediye Başkanı Yrd. Doç.Dr.Dahi Zeynel Bakıcı, Selçuk Ticaret Odası Başkanı Koray Yolcu, İzmir Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Murat Yılmazçoban ile İzmir Ticaret Odası (İZTO), İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) İzmir Şubesi, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK), İzmir Kongre ve Ziyaretçiler Bürosu (CVB), Sun Express, Selçuk Belediyesi, Selçuk Ticaret Odası, Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) ve İzmir SKAL Kulübü yetkilileri bulunuyor. Fuarda, Türkiye standının yanında İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) tarafından hazırlatılan ortak İzmir standıyla dünyanın dört bir yanından gelen turizm profesyonellerine İzmir tanıtımı yapıldı. İzmir’in Akdeniz kimliğini ön plana çıkaran mavi renk ağırlıklı standı büyük beğeni topladı.


İzmir Valisi ve İZKA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toprak “WTM Londra Turizm Fuarı bizim için önemli bir deneyim oldu. Fuara, Türkiye standının yanında ayrı bir İzmir standıyla katılmış olmamız İzmir’e olan ilgiyi artırdı. Londra Turizm Fuarı öncesinde İZKA’nın yapmış olduğu toplantılarda belediyelere ve sektör temsilcilerine WTM Fuarına birlikte katılım çağrısı yapıldı ve davete icabet eden belediye ve sektör temsilcileriyle fuara katıldık. Bundan sonraki fuarlara da turizme gönül veren, tanıtımlarını yapmak ve turizm pastasından pay almak isteyen yerel yönetim ve sektör temsilcilerinin katılımlarını bekliyoruz.


İzmir’in Dünyadaki marka bilinirliğini artırmak amacıyla turizm fuarlarına katılımı önemli görüyorum. Burada asıl görev turizm sektörüne düşüyor. İzmir Kalkınma Ajansı olarak sektöre stant imkanı sağladık. Sektörün de etkin tanıtım ve profesyonel işbirlikleriyle kente ekonomik açıdan fayda sağlayacak sonuçlar yaratmasını bekliyoruz.”dedi


İZMİR PAZARINA YENİ DESTİNASYONLAR EKLENİYOR

Vali Toprak “Ayrıca fuar süresince İzmir Kalkınma Ajansı olarak 2015 yılında faaliyete geçirmek üzere hedef destinasyonlarımızla somut işbirliği adımları atıldı. İzmir’de pazar payı düşük olan destinasyonlarla iletişime geçildi. İZKA Genel Sekreterimiz İzmir’e döner dönmez işbirliklerine yönelik çalışmaları başlatacak. Önümüzdeki dönemde tur operatörlerine, seyahat yazarlarına ve turizm profesyonellerine yönelik gerçekleştirilecek faaliyetler İzmir’in tanıtıma önemli katkılar sağlayacak” dedi.

Milliyet