Çukurova Balkon

İzmir Metrosu'nda kullanılacak vagonların tasarımı belirlendi!

İzmir Metrosu'nda kullanılacak vagonların tasarımı belirlendi! İzmir Metrosu'nda kullanılacak vagonların tasarımı belirlendi!

Günde 350 bin yolcu taşındığı İzmir Metrosu’nda kullanılacak 85 yeni vagonun dış ve iç tasarımını belirledi. Çin’de üretimi devam eden ve 192 milyon liraya mal olacak vagonların tasarımında metal ile ahşap uyumu öne çıktı.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Büyükşehir Belediyesi, hat ve yolcu sayısı giderek artan metro sistemini daha da geliştirebilmek için filosuna 85 yeni vagon (5 vagondan oluşan 17 tren seti) daha ilave ediyor. Çin’de yapımı süren ve ilki 2016 yılı Ekim ayında İzmir’e gelecek olan vagonların dış ve iç tasarımını da belirledi. Tasarımda, binlerce yıllık tarihinde farklı kültür ve gelenekleri kucaklayan İzmir’in denizi ve hayat dolu sokaklarından esinlenildi. Metal ile ahşap, bu tasarımda uyumlu bir şekilde kullanıldı. Yolcuların dokunacağı öğeler için sıcak renkler ve malzemeler kullanıldı. Doğal malzemeden tasarlanan ahşap tavan, duvarlara da monte edildi. Renk ve malzemede denizcilik atmosferinden ilham alındı.
293 MİLYON LİRALIK YATIRIM

İzmir Büyükşehir Belediyesi, üretimi devam eden 85 yeni vagon için 192 milyon liralık yatırım yapıyor. İBüyükşehir Belediyesi’nin metro sistemi için daha önce sipariş verdiği ve Çin’deki fabrikada yapımı tamamlanan 10 adet vagon ve 85 vagonlu yeni tren setleriyle birlikte metronun filosundaki toplam vagon sayısı 182’ye ulaşacak. Tasarım çalışmaları tamamlanarak yapımına başlanan tren setlerinden ilki 2016 Ekim ayında İzmir’e gelecek. 2017 yılı Mayıs ayında ise trenlerin tamamı İzmir’de olacak.


Hürriyet Ege