İzmir Narlıdere Metro Hattı konut satışlarını artırdı!

İzmir Narlıdere Metro Hattı konut satışlarını artırdı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Narlıdere metro hattı uzatma çalışmaları bölgedeki konut fiyatlarını şimdiden artırdı. Öyle ki bazı konut satışlarında yüzde 100 artış yaşandı. 


İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin metro hattını Narlıdere’ye uzatma çalışmaları ilçedeki ev fiyatlarının artmasına sebep oldu. Milliyet'te yer alan habere göre; 30 Ekim depremi sonrası da zemini kayalık olan bölgenin konut almak isteyenler tarafından tercih edildiğini söyleyen Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Tüm bu avantajlar üst üste gelince, Narlıdere’de konut fiyatları yükseldi. Konut satışlarında da yüzde 100’lük artış oldu” dedi. 20 milyona villa, 6 milyona daire satıldığını ifade eden Başkan Engin, şunları söyledi:

İzmir Narlıdere Metro Hattı konut satışlarını artırdı!

‘Marka değerini artıracağız’ 

 “Narlıdere şehir içinde bir turizm destinasyonu diyebiliriz. Biz de bunu daha da marka haline getirmek istiyoruz. Amacımız Narlıdere’yi önümüzdeki 10 yılda gastronomi kasabasına dönüştürmek. Metronun gelmesiyle 2-5 bin arasında nüfus artışı olacağını öngörüyoruz. Yeni meydanlar, spor tesisleri yaparak, ilçemizi geliştiriyoruz. Metro hattı Kasım 2022’de hizmete açılacak. Bunları, bir buçuk yıl içinde bitireceğiz. Metro, Narlıdere’nin ekonomisini, yaşanabilirlik seviyesini yükseltecek”
 

Fahrettin Altay-Narlıdere metro hattının yüzde 72'si tamamlandı!

Narlıdere'de kentsel dönüşüm için ilk adım!