İzmir Narlıdere'de öne çıkan 13 lüks konut projesi

İzmir Narlıdere'de öne çıkan 13 lüks konut projesiTürkiye'de hep İstanbul'daki konut projeleri konuşuluyor ancak İzmir'de de büyük konut yatırımları peşpeşe geliyor.


Narlıdere ve Bayraklı ise A Plus projelerle öne çıkıyor. Narlıdere'de metrekare başına en çok harcamanın yapıldığı proje olarak iddialı olan Folkart Narlıdere Evleri'nde daire alanlar, 5 bin 500 YTL'lik kahve makinesi, 14 bin dolarlık buzdolabı ve daha birçok lüks ev eşyasına da sahip olacak.

İzmir, nitelikli konut projelerine de ev sahipliği yapmaya başladı. Hürriyet Emlak, İzmir'de öne çıkan konut projelerini de masaya yatırdık. Bunlar içinde çok iddialı projeler de var. Narlıdere, Bayraklı, Çiğli, Karşıyaka-Mavişehir, Menemen, Asarlık, Çiğli; İzmir'in konut bölgeleri olarak öne çıkıyor. Çeşme-Alaçatı ise Türkiye'nin Venedik'i olma iddiasında. Alaçatı'da, evin önüne tekne bile bağlamanız mümkün! Ayrıca; Foça'da; Eskidji Gayrimenkul'ün açıkladığı, beş yıldızlı tatil köyü havası sunan projede 23 bin Euro'dan başlayan rezidanslar var. İşte öne çıkan bazı projeler:

İzmir'in Manhattan'ı:

Tekfen Holding'in inşaat şirketi Tekfen- Oz ile Rönesans Alışveriş Merkezleri (AVM), yüzde 50-50 ortaklıkla İzmir'in en büyük çok fonksiyonlu projesini, 250 milyon dolarlık yatırımla Bayraklı'da inşa edecek. Rönesans AVM Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özgümüş, İzmir'in 2010'da AVM potansiyeli en yüksek şehir olacağını ifade ederek, projenin alışveriş merkezi, lüks konut ve yine lüks ofislerden oluşacağını ancak ismine karar vermediklerini söyledi.

Narlıdere Folkart Evleri:

Projeyi gerçekleştiren Folkart Yapı yetkilileri, 'İzmir'in açığını gördük; evlere 5 bin 500 YTL'lik kahve makinesi bile ekledik' diyor. Ünlü mimar Emre Arolat ile beş yıllık anlaşma imzalayan Folkart Yapı, Narlıdere ve Mavişehir'de iki konut projesine başlamıştı. Firma, 'Lüks konut nasıl yapılır herkese göstereceğiz' diye çok iddialı konuşuyor. Firma, beş yılda sadece İzmir'de 500 milyon dolarlık daha yatırım yapmayı planladığını bildirdi. Narlıdere projesi 40 bin metrekare üzerinde 168 konuttan oluşacak. Dairelerin metrekaresi 2 bin 500 YTL'ye mal olacak. Tüm beyaz eşyalar da dahil olacak. Gaggenau'dan 12 parça beyaz eşya var. Örneğin bu evlerde yer alacak buzdolabının değeri 14 bin YTL. Bu buzdolabı iki metre yüksekliğinde ve asansörlü.

Tel: 0 232 482 3 482
Web: www.folkartyapi.com.tr

Folkart Mavişehir Evleri:

Folkart, Mavişehir'de de 22 katlı bir apartman yapıyor. 17'nci katında yandan açılır-kapanır havuz olacak. Folkart Mavişehir'in 15'inci katında sosyal tesisler ve 16'ncı katında da yürüyüş parkurları bulunacak.

Salhane Folkart Towers:

Folkart Yapı, Salhane'ye de 45 katlı 'Folkart Towers'ı yapacak. Proje, lüks konut ve işyeri açığını dikkate alarak planlanmış.

İş Gyo Rezidans:

İzmir Bayraklı'da yer alacak proje 25 ve 33 katlı iki rezidans bloğundan oluşacak. Projede 150 adet konut bulunacak. Kulelerin altındaki blokta ise yaklaşık 30 bin metrekarelik kiralanabilir alanlı alışveriş merkezi olacak. Alışveriş merkezinin çatısı ise Mimar Emre Arolat tarafından park olarak tasarlandı. Projedeki dairelerde de yeşil alanlar olacağı açıklandı.

Prenar Residence:

Narlıdere'de yükselen projenin alanı 4 bin 662 metrekare. 46 konut ve işyeri olan proje Nisan 2009'da teslim edilecek. Proje üç blokta 46 daireden oluşuyor. Yüzde 75'i yeşil alan olarak tasarlanan Prenar Residence'de 16 kamera ile 24 saat güvenlik sistemi, açık otopark, çocuk kreşi, mini sinema salonu, aerobik ve fitness salonu, kapalı şok havuzu, sauna, hoby salonu, tenis kortu, yetişkin ve çocuk yüzme havuzları, barbekü alanı, su kaydırağı, yürüyüş parkurları yer alıyor.

Tel: 0 555 449 16 66
Web: www.prenar.com

Mavi Su Evleri:

İzmir'de Çiğli-Mavişehir-Narlıdere üçlüsü residence semti olurken, Narlıdere'ye bir yatırımı da Tanyer İnşaat yapıyor. Mavi Su Evleri, altı bloktan oluşuyor. Proje, "Daha güzel bir geleceğe bugünden merhaba" sloganıyla tanıtılmıştı.

Web: www.tanyer.com.tr

Albayrak Mavişehir:

Karşıyaka Bostanlı'daki Albayrak Mavişehir'de  birinci grup hak sahiplerinin tapuları dağıtıldı. Büyük teraslar, güneş kırıcı panjurlar ve İzmir'in mimarisinin karakteristik birçok unsurunu barındıran proje, yaklaşık 60 bin metrekare alan üzerinde. 5 ve 6 katlı olmak üzere toplam 12 blok 536 daireden oluşan projede, kişi başına 18 metrekare yeşil alan düşüyor.

Tel: 444 0 415
Web: www.albayrakmavisehir.com