İzmir Örnekköy kentsel dönüşüm projesinde 2. etabın temeli atılıyor!

İzmir Örnekköy kentsel dönüşüm projesinde 2. etabın temeli atılıyor!İzmir Örnekköy'de kentsel dönüşüm çalışmaları için temel atılıyor. Temel atma törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılım sağlayacak.


İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Örnekköy'de hayata geçecek olan kentsel dönüşüm projesinde 2.etap için temel atma işlemi gerçekleşiyor. Milliyet Gazetesi köşe yazarlarından Onur Çakır bugünkü köşe yazısında kentteki kentsel dönüşüm çalışmalarını kaleme aldı. İşte Çakır'ın o yazısı...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  İzmir  Büyükşehir Belediyesi’nin Örnekköy’de yürüttüğü kentsel dönüşüm çalışmasının temelini atmak için cumartesi günü şehre gelecek.

İzmir Örnekköy kentsel dönüşüm projesinde 2. etabın temeli atılıyor!

‘Kentsel dönüşümü’ her fırsatta dile getiren ve başkanlara bu yönde birçok talimatı bulunan CHP lideri, ayrıca Karşıyaka Belediyesi’nin ‘Yaşanabilir Kentsel Dönüşüm Çalıştayı’na da katılacak. Son olarak da Buca’da esnaf gezip sorunlarını yerinde dinleyecek. Umarım, özellikle temel atma töreninde izdiham görüntüleri oluşmaz!

 İzmir Örnekköy kentsel dönüşüm projesinde 2. etabın temeli atılıyor!

Altı ayrı bölgede yüzde 100 uzlaşı ve yerinde dönüşüm anlayışıyla kentsel dönüşüm çalışmalarına devam eden İzmir  Büyükşehir Belediyesi, hem riskli konutlarda oturan vatandaşları sağlıklı yapılara geçiriyor hem de bölgeyi yeşil alanları ve sosyal donatı alanlarıyla daha sağlıklı ve yaşanabilir hale çeviriyor. Örnekköy’de 18 hektar kentsel dönüşüm alanında birinci etapta 130 konut ve 13 iş yerini hak sahiplerine teslim eden Büyükşehir Belediyesi, ikinci etap kapsamında 170 konut ve 20 işyeri için 13 Mart’ta temel atacak. 

İzmir Örnekköy kentsel dönüşüm projesinde 2. etabın temeli 13 Mart'ta atılıyor!