İzmir Üçkuyular Semt Garajı'na otopark projesi 3. kez ihalede!

İzmir Üçkuyular Semt Garajı'na otopark projesi 3. kez ihalede! İzmir Üçkuyular Semt Garajı'na otopark projesi 3. kez ihalede!

İzmir Büyükşehir, Üçkuyular Semt Garajı yerine inşa edilecek otopark projesi için üçüncü kez ihale yapılacak. Proje, diğer ihalelerde belirlenen fiyatlandırmayla satışa çıkacak.İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin eski Üçkuyular Semt Garajı'nın bulunduğu alandaki otopark, 3. kez ihaleye çıkıyor. 


9Mart'taki ihale, kapalı teklif usulü gerçekleşecek. Egedesonsöz'den Ender Aldanmaz'ın haberine göre; Üçkuyular'da Doğuş Gayrimenkul ile Orta Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından Üçkuyular Pazaryeri üzerinde yapılması planlanan 250 milyon dolarlık İstinye Park AVM ve Otel Projesi'nin yanında yer alan eski Semt Garajımın, otopark olması için daha önce iki kez ihale yapılmış, talip çıkmamıştı. 


10yıl işletme hakkı 

Oto terminal ve otopark alanı olarak geçen 16 bin 500 metrekarelik alanda otopark yapımı için üçüncü ihalede de muhammen bedel değişmedi. Alana otopark yapımı ve 10 yıl süreli işletme hakkı için yapılacak ihale için Büyükşehir, 31 milyon 334 bin TL tahmini bedel, 940 bin TL geçici teminat bedeli istedi.Milliyet Ege