İzmir'de gayrimenkul yatırımları artıyor!

İzmir'de gayrimenkul yatırımları artıyor!İzmir Karşıyaka'da faaliyet gösteren Coldwell Banker Life’ın sahibi Uğur Sezginer, İzmir'de gayrimenkul yatırımların arttığını 2022 senesinin de hareketli geçeceğini dile getirdi.


İzmir'de gayrimenkul sektörü hareketli günler yaşıyor. Milliyet'te yer alan habere göre; konut fiyatlarındaki zamlara rağmen 2022’de satışlarda yüzde 50 oranında artış bekledikleri söyleyen Coldwell Banker Life’ın sahibi Uğur Sezginer Sezginer, gayrimenkul yatırımı yapacaklara şu tavsiyeleri verdi:

İzmir

‘Hep kazandırıyor’

“Bankaların vermiş oldukları yüksek mevduat faizi oranları ve yüksek döviz kuru hayallerine kapılmadan gayrimenkule yönelin. İçinde bulunduğumuz dönemde satın alınan bir gayrimenkul, kısa vadede bile önemli fiyat artışı ve kazanç sağlayacaktır. Artan maliyetlerin etkisi ve Türkiye ekonomisinin hareketlenmesine en çok etki edecek sektörün inşaat olması nedeniyle ekonomide bahar dönemi gelecekse inşaat sektörüyle gelecektir. Ülkemizde uzun vadede her zaman en çok kazandıran yatırım gayrimenkul olmuştur.”

İzmir'de Eylül 2021'de 8 bin 806 adet konut satıldı!