İzmir'in 4 mahallesine dönüşüm müjdesi!

İzmir'in 4 mahallesine dönüşüm müjdesi! İzmir'in 4 mahallesine dönüşüm müjdesi!

İzmir'in Narlıdere ilçesindeki 4 mahalleyi kapsayan kentsel dönüşüm çalışmaları hızlandı. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, "4 mahallemizi kapsayan dönüşüm çalışmalarına büyük önem veriyoruz'' dedi.İzmir'in Narlıdere ilçesindeki Çatalkaya, Narlı, Atatürk ve 2. İnönü mahallelerin yer aldığı kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandıran Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Ankara'da, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank ile görüşmelerde bulundu. 

Milliyet'te yer alan habere göre; Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen ile Mekansal Planlama Genel Müdürü Yavuz Erdal Kayapınar'ın da katıldığı zirvede, çalışmaların mevcut durumu ve yapılacak olanlar masaya yatırıldı. Bölgedeki planlama sorunun ortak çalışma anlayışı ile kısa sürede aşılacağı ve fiziki çalışmaların da buna bağlı olarak yakın zamanda başlayabileceği görüşü belirtildi.

'KISA SÜREDE SONUÇ ALACAĞIZ'

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin "Kentsel dönüşüm çalışmaları uzun süredir ilçenin gündeminde. Göreve geldiğimizden bu yana somut adımlar attık ve önemli bir yol kat ettik. Şimdi bunu bir sonucu ulaştırmak için çabalıyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız'ın da konuya yaklaşımı pozitif ve yapıcı. El birliği ile yakın zamanda çalışmalardan bir sonuç alacağımızı ve vatandaşlarımıza mutlu haberi vereceğimizi düşünüyoruz" diye konuştu.

'ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ'

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank da "Bakanlık olarak yerel yönetimlerle işbirliğini önemsiyoruz. Narlıdere ilçemizdeki dönüşüm alanı hem günün koşulları hem de binaların durumu nedeniyle hızlıca çalışılması gereken alan. Biz Bakanlık olarak Narlıdere'de üzerimize düşeni yapmaya hazırız. İlgili teknik birimlerimizle koordineli hazırlanacak yeni imar planı ve çalışmayı onaylarız. Sonrasında projeye başlanabilir. Bakanlığımız, belediyelerimizden gelen talepleri çok dikkatli bir şekilde inceliyor ve önemsiyor" açıklamasında bulundu.