İzmir'in kentsel dönüşümünde örnek bir model uygulanıyor!

İzmir'in kentsel dönüşümünde örnek bir model uygulanıyor!

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Aydoğan, Benin Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Gomina’yı makamında ağırladı.İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Aydoğan, Benin Cumhuriyeti  Ankara  Büyükelçisi Gomina’yı makamında ağırladı. Belediyenin kentsel dönüşüm projelerine ilgi duyan Büyükelçi Gomina, “Uyguladığınız yöntem ve proje çok hoşumuza gitti. Sizlerden işin püf noktalarını öğrenmek istiyoruz” diye açıklama yaptı. 

Milliyet'te yer alan habere göre Orta Afrika ülkelerinden Benin Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi İssiradjou İbrahim Gomina,  İzmir  Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan’ı ziyaret etti.

Benin ile İzmir arasındaki ilişkilerin gelişmesini istediklerini dile getiren Büyükelçi Gomina, “Benin’de gecekondulaşma çok yoğun. Sizin İzmir’de kentsel dönüşüm projelerinde farklı bir yol izlediğinizi biliyoruz. Uyguladığınız yöntem ve proje çok hoşumuza gitti. Sizlerden işin püf noktalarını öğrenmek istiyoruz” diye konuştu. 

"Örnek bir model uygulayacağız"

Kentsel dönüşümde, uzlaşmacı ve yerinde dönüşüm anlayışıyla yola çıktıklarını ifade eden İzmir Büyükşehir Başkan Vekili Sırrı Aydoğan ise Benin’den gelecek heyete her zaman kapılarının açık olduğunu ve ellerinden gelen her türlü desteği vereceklerini belirterek, "Kentsel dönüşümde gerçekten örnek bir model uyguluyoruz İzmir’de. Herkesin komşusu aynı, oturdukları yerler aynı ama vatandaşları depreme dayanıklı, sağlıklı, parkı bahçesi olan binalara yerleştiriyoruz. Daha da önemlisi bu işi, onların gönül rızası ile yapıyoruz" dedi.