İzmit Cedit Mahallesi'nde dönüşüm için ilk imzalar atıldı!

İzmit Cedit Mahallesi'nde dönüşüm için ilk imzalar atıldı! İzmit Cedit Mahallesi'nde dönüşüm için ilk imzalar atıldı!

Bakanlar Kurulu tarafından riskli bölge olarak ilan edilen ve İzmit Belediyesi tarafından kentsel dönüşüm çalışmalarına başlanan Cedit Mahallesi’nde ilk imzalar atıldı. Bakanlar Kurulu kararı ile riskli bölge olarak ilan edilen ve İzmit Belediyesi tarafından kentsel dönüşüm çalışmalarına başlanan Cedit Mahallesi’nde vatandaşlar ilk imzaları attı. İzmit Cedit Mahallesi'nde yapılan çalışmalar kapsamında hak sahipleriyle yapılacak görüşmelerin daha sağlıklı olması sebebiyle randevu sistemi uygulanıyor. Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre yetkililer sistem ile ilgili bilgiler verdi. 

Yetkililer, “Hak sahiplerine tebligat gönderip, görüşmek için yer ve saati bildirerek kendilerine randevu veriyoruz. Vatandaşlar da belirtilen tarih ve saatte gelerek proje hakkında detaylı bilgi sahibi oluyorlar” dedi.
 
İzmit Cedit Mahallesi kentsel dönüşüm görüşmeleri Belsa Plaza’da bulunan Kentsel Dönüşüm Ofisi’nde gerçekleşiyor. Burada yapılan bilgilendirme görüşmelerinin ardından vatandaşlar muvafakatname imzalıyor. 30 senedir Cedit Mahallesi’nde ikamet eden ve muvafakatname imzalayan Feyzullah Ötlü, “Muvafakatnameye imza atan ve yaklaşık 30 yıldır Cedit Mahallesi’nde oturan 69 yaşındaki Feyzullah Ötlü duyduğu memnuniyeti dile getirerek “İzmit Belediyesi tarafından yapılacak kentsel dönüşüm bizim için bulunmaz bir şans. Çok şükür bu dönüşüm sayesinde arttık yeni, modern evlerimizde yaşayacağız. Bundan en çok eşim heyecan duyuyor. Eşim yeni evine kavuşacağı için daha şimdiden mutluluktan adeta havalara uçuyor. Dönüşüm sayesinde ikinci baharımızı yaşayacağız” diye konuştu.