İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'nde son tabliyeler yerleştirilecek!

İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'nde son tabliyeler yerleştirilecek!

İstanbul-İzmir arasını 9 saatten 3,5 saate indirecek olan Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin en önemli bölümü olan İzmit Körfezi Köprüsü’nün bitmesine çok az kaldı.Köprüsünün son tabliyelerinin birkaç gün içerisinde yerleştirilmesi planlanıyor.İstanbul-İzmir arasını 9 saatten 3,5 saate indirecek olan Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin en önemli bölümü olan İzmit Körfezi Köprüsü’nün bitmesine çok az kaldı. 


İzmit Körfezi Asma Köprüsü’nün son tabliyelerinin birkaç gün içerisinde yerleştirilmesi planlanıyor. 433 kilometrelik Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi’nin en önemli ayağını oluşturan İzmit Körfezi Asma Köprüsü’nde çalışmalar hızla devam ediyor. 


İzmit Körfez Geçiş Köprüsü nde son tabliyeler yerleştirilecek!


Köprünün ayaklarının bulunduğu Dilovası ile Hersek Burnu mevkiinde çalışmalar devam ederken, her iki ayakta tabliyelerin aynı anda montajı gerçekleşiyor. 2 bin 682 metre uzunluğundaki köprü bin 550 metre orta açıklığı ile dünyanın en büyük orta açıklığına sahip 4’üncü asma köprüsü olurken, 35 metre 93 santim genişliğindeki son tabliyelerin ise birkaç günde konulması planlanıyor. 


İzmit Körfez Geçiş Köprüsü nde son tabliyeler yerleştirilecek!


İki köprü ayağı arasındaki orta boşluğa ve köprü ayakları ile kara arasındaki viyadükler arasına son tabliyeler konulacak.


İzmit Körfez Geçiş Köprüsü nde son tabliyeler yerleştirilecek!


Mayıs ayı sonunda ulaşıma açılması planlanan köprüde 113 tabliyenin montajının ardından asfaltlama ve diğer çalışmalar yapılacak. Dilovası Diliskelesi Mahallesi’nde yaşayanlar ise tepelere oturarak yapılan çalışmaları merakla izliyorlar.


 İzmit Körfez Geçiş Köprüsü nde son tabliyeler yerleştirilecek!


MilliyetHaber Akşam'da şu şekilde yer aldı


İZMİT Körfezi Asma Köprüsü’nün son tabliyelerinin birkaç güne içerisinde yerleştirilmesi planlanıyor. 433 kilometrelik Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi’nin en önemli ayağını oluşturan İzmit Körfezi Asma Köprüsü’nde çalışmalar hızla devam ediyor. 2 bin 682 metre uzunluğundaki köprü dünyanın en büyük orta açıklığına sahip 4. asma köprüsü olurken, 35 metre 93 santim genişliğindeki son tabliyelerin ise birkaç günde konulması planlanıyor. İki köprü ayağı arasındaki orta boşluğa ve köprü ayaklarıyla kara arasındaki viyadükler arasına son tabliyeler konulacak.

 

MAYIS SONU AÇILIYOR

Mayıs sonunda ulaşıma açılması planlanan köprüde 113 tabliyenin montajının ardından asfaltlama yapılacak.


Akşam Haber Yeni Şafak Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


İzmit Körfezi Asma Köprüsü'nün son tabliyelerinin birkaç gün içerisinde yerleştirilmesi planlanıyor. 433 kilometrelik Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin en önemli ayağını oluşturan İzmit Körfezi Asma Köprüsü'nde çalışmalar hızla devam ediyor.


Köprünün ayaklarının bulunduğu Dilovası ile Hersek Burnu mevkiinde çalışmalar devam ederken, her iki ayakta tabliyelerin aynı anda montajı gerçekleşiyor. 2 bin 682 metre uzunluğundaki köprü bin 550 metre orta açıklığı ile dünyanın en büyük orta açıklığına sahip 4'üncü asma köprüsü olurken, 35 metre 93 santim genişliğindeki son tabliyelerin ise birkaç günde konulması planlanıyor. İki köprü ayağı arasındaki orta boşluğa ve köprü ayakları ile kara arasındaki viyadükler arasına son tabliyeler konulacak. Köprüde 113 tabliyenin montajının ardından asfaltlama ve diğer çalışmalar yapılacak. Dilovası Diliskelesi Mahallesi'nde yaşayanlar ise tepelere oturarak yapılan çalışmaları merakla izliyorlar.Köprünün mayıs ayı sonunda açılması hedefleniyor.


Yeni ŞafakBu haber Sabah Gazetesi'nde şöyle yer aldı:İstanbul-İzmir arasını 3 buçuk saat gibi kısa bir süreye indirecek olan Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin en önemli noktası İzmit Körfez Geçiş Köprüsü tamamlanmak üzere. Dilovası-Yalova arasındaki köprüde kara üzerindeki son tabliye dev yüzer vinç tarafından yerine yerleştirildi. Ana kablonun döşenmesi işlemi bitti. İki ayak arasında kalan son boşluğu tamamlayacak olan, 35 metre 93 santim genişliğindeki son tabliyeler de birkaç gün içerisinde yerleştirilecek.


Sabah