26 / 05 / 2022

İzmit Körfez Geçişi Köprüsü 2 ay içinde açılacak!

İzmit Körfez Geçişi Köprüsü 2 ay içinde açılacak!

Kamu Özel Sektör Ortaklığı Bölge Müdürü Murat Gönenli, İzmit Körfez Geçişi Köprüsü'nün 2 ay içinde tamamlanacağını bildirdi.Yalova Valisi Selim Cebiroğlu başkanlığında toplanan İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na katılan Gönenli, İzmit Körfez Geçişi Köprüsü ve Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi hakkında açıklamalarda bulundu.


Murat Gönenli, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu'nun toplam 405 kilometre uzunluğunda olduğunu hatırlatarak, projenin yatırım büyüklüğünün ise 6,3 milyar doları, kamulaştırma maliyetinin ise 2,5 milyar lirayı bulduğunu belirtti.


Projenin, Yalova il sınırları içerisindeki bölümünün 27 kilometre olduğuna işaret eden Gönenli, şunları kaydetti: 


"Bu bölüm tamamıyla bitirildi. Bu bölümün trafiğe açılması hususunda bir talimat bekliyoruz. Yalova'ya yaptığımız yatırım maliyeti 2,6 milyar lira. 536 milyon lira da kamulaştırma bedelimiz var. 530 milyon lirasını ödedik. Yüzde 98 mertebesinde ödeme yapıldı. Projemizin Altınova-Gemlik kesiminde, Yalova'nın içerisindeki 27 kilometrelik kesim dahil olmak üzere 40 kilometrelik kesimi trafiğe hazır hale getirildi. Önümüzdeki 2 aylık süre içerisinde körfez geçişinin tamamlanması ile birlikte 12,6 kilometrelik bir kesim daha köprüyle beraber trafiğe açılmaya hazır hale gelecek. Bunun yanı sıra Gemlik-Bursa arasındaki 25 kilometrelik kesim de bu sene sonu itibarı ile bitirilecek."


Murat Gönenli, İzmit Körfez Geçişi Köprüsü'yle ilgili çalışmalara da değinerek, şu bilgileri verdi: 


"Ana işlerimizden olan asma köprüyle ilgili çalışmalar devam ediyor. Biz kulelerimizi tamamladık. Şu anda tabliye montaj çalışmalarını yapıyoruz. 2 bin 400 metrelik bir kesimin tabliye montajını tamamladık. Bu ay içerisinde kalan 300 metrelik kesimi de tamamlayıp, kaynak, üst yapı ve izolasyon çalışmalarıyla beraber önümüzdeki 2 aylık süre içerisinde İzmit Körfez geçişi trafiğe açılmış olacak."


AAHaber Milliyet'te şöyle yer aldı;


Kamu Özel Sektör Ortaklığı Bölge Müdürü Murat Gönenli, Körfez Geçiş Köprüsü’nün 2 ay zarfında tamamlanarak trafiğe açılacağını söyledi. Yalova İl Koordinasyon Kurulu toplantısına katılan Kamu Özel Sektör Ortaklığı Bölge Müdürü Murat Gönenli,Körfez Geçiş Köprüsü ve otoyol projesindeki son durum hakkında bilgiler verdi. Gönenli, "Körfez Geçişi Köprüsü ve Gebze Orhangazi  İzmir  Otoyolu projesini takip ediyoruz. Projemiz 405 kilometre. Yatırım büyüklüğü 4. 3 milyar dolar. Kamulaştırma maliyetimiz ise 2.5 milyar TL. Projemizin Yalova il sınırları içerisindeki bölümü 22 kilometre. Bu bölüm tamamen bitirildi. Bu kısmın trafiğe açılması için talimat bekliyoruz. Yalova’ya yaptığımız yatırım maliyeti 2.6 milyar lira. 536 milyon lirada kamulaştırma bedelimiz var. Önümüzdeki 2 aylık süre içerisinde de körfez geçişinin tamamlanması ile birlikte 12.6 kilometrelik bir kesim daha trafiğe açılacak. Bunun yanısıra gemlik-Bursa arasındaki 25 kilometrelik kesimde bu sene sonu itibarı ile bitirilecek. Körfez Geçiş Köprüsü ile ilgili çalışmalar kamuoyunun gözü önünde ilerliyor. Biz kulelerimizi tamamladık. Tabliye montaj çalışmalarını yapıyoruz. 2 bin 400 metrelik bir bölümün tabliye montajını tamamladık. Bu ay içerisinde kalan 300 metrelik kesimi de tamamlayıp kaynak, üstyapı ve izolasyon çalışmalarını da yapıp 2 ay zarfında Körfez Geçişi Köprüsü’nü trafiğe açmış olacağız" diye konuştu.


Milliyet 
Haber Posta Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...Yalova İl Koordinasyon Kurulu'nda bilgilendirmede bulunan Kamu Özel Sektör Ortaklığı Bölge Müdürü Murat Gönenli, Körfez Geçiş Köprüsü'nün 2 ay içinde tamamlanacağını söyledi.


Yalova İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı bugün Vali Selim Cebiroğlu Başkanlığında yapıldı. Kaymakamlar ve yatırımcı kuruluşlarının temsilcilerinin hazır bulunduğu il koordinasyon kurulunda konuşan Kamu Özel Sektör Ortaklığı Bölge Müdürü Murat Gönenli,  Körfez Geçiş Köprüsü’nün önümüzdeki  2 ay içinde tamamlanacağını söyledi. Gebze Orhangazi İzmir Otoyol ve İzmit Körfez Geçişi Projesi’nin takip ettiklerini açıklayan Gönenli, "Projemiz bilindiği üzere 405 kilometre. Bunun ana güzergâh olarak yapacağımız 384 kilometre. Bağlantı yollarımız ise 49 kilometre " dedi.


Yapılan çalışmada kamulaştırma maliyetinin 2.5 milyar lira olduğunu hatırlatan Gönenli, projenin yatırım büyüklüğünün ise 6,3 milyar dolar olduğunu belirtti. Görenli, şunları söyledi:


"Projemizin Yalova il sınırları içerisindeki bölümü 27 kilometredir. Bu bölüm tamamıyla bitirildi ve trafiğe açılması hususunda talimat bekliyoruz. Yalova’ya yaptığımız yatırım maliyeti 2.6 milyar lira. 536 milyon lira da kamulaştırma bedelimiz var.  Bunun 530 milyon lirasını ödedik. Yüzde 98 mertebesinde. Projemizin Altınova-Gemlik arasındaki 40 kilometrelik kesim trafiğe hazır hale getirildi. Önümüzdeki 2 aylık süre içerisinde körfez geçişinin tamamlanması ile birlikte 12,6 kilometrelik bir kesim daha köprüyle beraber trafiğe açılmaya hazır hale gelecek. Bunun yanı sıra Gemlik-Bursa arasındaki 25 kilometrelik kesim de bu sene sonu itibarı ile bitirilecek."


Açıklamalarında köprüyle ilgili de bilgi veren Kamu özel Sektör Ortaklığı Bölge Müdürü Murat Gönenli, "Ana işlerimizden asma köprüyle ilgili çalışmalar devam ediyor. Biz kulelerimizi tamamladık. Şu anda tabliye montaj çalışmalarını yapıyoruz. 2 bin 400 metrelik kesimin tabliye montajını tamamladık. Bu ay içerisinde kalan 300 metrelik kesimi de tamamlayıp kaynak, üstyapı ve izolasyon çalışmalarıyla beraber önümüzdeki 2 aylık süre içerisinde İzmit körfez geçişi trafiğe açılmış olacak" şeklinde konuştu.


Posta


Haber Hürriyet'te şu şekilde yer aldı


Yalova İl Koordinasyon Kurulu’nda bilgilendirmede bulunan Kamu Özel Sektör Ortaklığı Bölge Müdürü Murat Gönenli,  Körfez Geçiş Köprüsü’nün 2 ay içinde tamamlanacağını söyledi.


Yalova İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı bugün Vali Selim Cebiroğlu Başkanlığında yapıldı. Kaymakamlar ve yatırımcı kuruluşlarının temsilcilerinin hazır bulunduğu il koordinasyon kurulunda konuşan Kamu Özel Sektör Ortaklığı Bölge Müdürü Murat Gönenli,  Körfez Geçiş Köprüsü’nün önümüzdeki  2 ay içinde tamamlanacağını söyledi. Gebze Orhangazi İzmir Otoyol ve İzmit Körfez Geçişi Projesi’nin takip ettiklerini açıklayan Gönenli, "Projemiz bilindiği üzere 405 kilometre. Bunun ana güzerg?h olarak yapacağımız 384 kilometre. Bağlantı yollarımız ise 49 kilometre " dedi. 


Yapılan çalışmada kamulaştırma maliyetinin 2.5 milyar lira olduğunu hatırlatan Gönenli, projenin yatırım büyüklüğünün ise 6,3 milyar dolar olduğunu belirtti. Görenli, şunları söyledi:


"Projemizin Yalova il sınırları içerisindeki bölümü 27 kilometredir. Bu bölüm tamamıyla bitirildi ve trafiğe açılması hususunda talimat bekliyoruz. Yalova’ya yaptığımız yatırım maliyeti 2.6 milyar lira. 536 milyon lira da kamulaştırma bedelimiz var. 


Bunun 530 milyon lirasını ödedik. Yüzde 98 mertebesinde. Projemizin Altınova-Gemlik arasındaki 40 kilometrelik kesim trafiğe hazır hale getirildi. Önümüzdeki 2 aylık süre içerisinde körfez geçişinin tamamlanması ile birlikte 12,6 kilometrelik bir kesim daha köprüyle beraber trafiğe açılmaya hazır hale gelecek. Bunun yanı sıra Gemlik-Bursa arasındaki 25 kilometrelik kesim de bu sene sonu itibarı ile bitirilecek."


Açıklamalarında köprüyle ilgili de bilgi veren Kamu özel Sektör Ortaklığı Bölge Müdürü Murat Gönenli, "Ana işlerimizden asma köprüyle ilgili çalışmalar devam ediyor. Biz kulelerimizi tamamladık. Şu anda tabliye montaj çalışmalarını yapıyoruz. 2 bin 400 metrelik kesimin tabliye montajını tamamladık. Bu ay içerisinde kalan 300 metrelik kesimi de tamamlayıp kaynak, üstyapı ve izolasyon çalışmalarıyla beraber önümüzdeki 2 aylık süre içerisinde İzmit körfez geçişi trafiğe açılmış olacak" şeklinde konuştu.


Hürriyet