İZSU 244 km içme suyu borusu döşeyecek!

İZSU 244 km içme suyu borusu döşeyecek! İZSU 244 km içme suyu borusu döşeyecek!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Torbalı, Kemalpaşa, Bayındır ve Selçuk ilçelerinin 16 mahallesine 11.8 milyon liralık yatırım kapsamında 2 yılda 244 kilometrelik içme suyu borusu döşeyecek.


İZMİR’in Torbalı, Kemalpaşa, Bayındır ve Selçuk ilçelerinin 16 mahallesini sağlıklı ve kesintisiz su şebekesine kavuşturmaya hazırlanan Büyükşehir Belediyesi, 11.8 milyon liralık yatırım kapsamında 244 kilometrelik içme suyu borusu döşeyecek.


Geçtiğimiz yıllarda Urla, Yeni Foça, Aliağa, Menemen ilçelerine yatırım yapılarak içme suyu şebekeleri baştan sona yenilenirken pek çok mahalle de sağlıklı içme suyu alt yapısına kavuştu.


Çalışmalarını sürdüren  İzmir  Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, 2014 - 2015 yatırım programına "Bütünşehir Yasası" ile mahalle olan, Bayındır, Kemalpaşa, Selçuk ve Torbalı’nın köyleri ile devam ediyor. Kemalpaşa’nın Ovacık, Halilbeyli, Torbalı’nın Çakırbeyli, Dağkızılca, Çapak, Bozköy, Saipler; Bayındır’ın Yakapınar, Alankıyı, Kızılcaova, Furunlu, Yeşilova, Karahalilli, Çırpı ile Selçuk’un Zeytinköy ve Barutçu mahallelerinde şebeke yenileme çalışması yapılacak. İçme suyu şebekesinin kaçaklar nedeniyle verimli çalışmadığı bu yerleşim yerleri sağlıklı ve kesintisiz suya kavuşacak. Bayındır’ın 7 mahallesine 120, Selçuk’un iki mahallesine 24, Torbalı’nın 5 mahallesine 79, Kemalpaşa’nın iki mahallesine 21 kilometre olmak üzere toplam 244 kilometre uzunluğunda yeni içme suyu şebekesi döşenecek. Bu yatırımların tutarı ise 11 milyon 788 bin lira olacak.


Torbalı bölgesinde başlayan çalışmalar 2015 yılı Kasım ayında, Kemalpaşa’daki imalatlar çalışmaları 2015 yılı Haziran ayında, Selçuk ve Bayındır’daki şebeke döşeme çalışmaları ise 2016 yılı Temmuz ayında tamamlanacak.


Hürriyet