Kaan Yücel: Kentsel dönüşümde sürdürülebilirlik çok önemli!

Kaan Yücel: Kentsel dönüşümde sürdürülebilirlik çok önemli! Kaan Yücel: Kentsel dönüşümde sürdürülebilirlik çok önemli!

Kentsel dönüşüm kapsamında sürdürülebilirliğin önemine dikkat çeken Yücel, sürdürülebilirliğin yapı taşları olan ekonomi, sosyoloji, kültürel ve en önemlisi kişisel refaha değindi.


Piyalepaşa İstanbul ile özel sektördeki en büyük kentsel dönüşüm projesine imza atan Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel 3. Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi’nde konuşmacı olarak yer aldı. Kentsel dönüşüm kapsamında sürdürülebilirliğin önemine dikkat çeken Yücel, sürdürülebilirliğin yapı taşları olan ekonomi, sosyoloji, kültürel ve en önemlisi kişisel refaha değindi.


Piyalepaşa Gayrimenkul, Polat markasının 60 yıllık tecrübesiyle Beyoğlu’nun en eski ve değerli semtlerinden Piyalepaşa’da hayata geçirdiği ‘Piyalepaşa İstanbul’ projesinden yola çıkarak kentsel dönüşüm ile ilgili deneyimlerini ve görüşlerini paylaşmak üzere 3. Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi’ne katıldı. Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel’in de konuşmacılar arasında yer aldığı etkinlik sektörün önde gelen firmalarını ve kamuyu bir araya getirdi.


Kongrenin “2016 yılında Gayrimenkul Sektörünün Kentsel Dönüşüm Projeleri” başlıklı oturumunda konuşmacı olarak yer alan Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel;“2000’li yılların başında senede 50-100 tane konut satılırken bunlar çok büyük rakamlar olarak karşılanıyordu şimdi artık 1000’li rakamları konuşuyoruz. Geçmişe baktığımızda şu an çok iyi durumdayız. Bugün artık bunun çok daha ötesinde bir şeyi sürdürülebilirliği, sürdürülebilir şehirleri – binaları ve sürdürülebilir bir yaşamı konuşuyoruz. Bu geldiğimiz noktayı göstermesi açısından çok önemli. Fakat burada da daha yapılacak çok şey var. Sürdürülebilirlik, sürdürülebilir yaşam, bina dediğimizde bunun belirli yapı taşları var. Ekonomi, sosyoloji, kültürel ve en önemlisi kişisel refah. Yani orada yaşayan ve yaşayacak kişilerin refahını sağlamak aslında sürdürülebilirliğin en önemli unsurlarından bir tanesi” dedi.


Kentsel dönüşüm yasası kapsamında yapılan çalışmaların sunduğu imkanlardan bahseden Yücel; “Bölgede, projede yaşayan ve yaşayacak kişilere sosyolojik imkanlar da sunulmalı. O alanda yaşayanlar ile konuşmamız, projemizi anlatmamız gerekiyor. 4 senedir projemizde süreci bu şekilde yürütüyoruz. Bu dönüşüm esnasında hepimize iş düşüyor. Sadece ekonomik dönüşüm değil sosyolojik dönüşüm ile kültürel alanda da çalışmalar yapılmalı. Biz projemiz ile başta ekonomik olmak üzere her anlamda bölgenin kalkınmasına destek ve tüm bu çalışmalarla bölgede yaşayanlara refah sağlamış olacağız” dedi.Haber Posta Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...


Piyalepaşa istanbul ile özel sektördeki en büyük kentsel dönüşüm projesine imza atan Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel, '3. Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi'nde konuşmacı olarak yer aldı. Kentsel dönüşüm yasası kapsamında yapılan çalışmaların sunduğu imkanlardan bahseden Yücel, "Bölgede, projede yaşayan ve yaşayacak kişilere sosyolojik imkanlar da sunulmalı. O alanda yaşayanlar ile konuşmamız, projemizi anlatmamız gerekiyor. 4 senedir projemizde süreci bu şekilde yürütüyoruz. Bu dönüşüm esnasında hepimize iş düşüyor" dedi'.Posta


Haber Hürriyet Gazetesi'nde şöyle yer aldı


PİYALEPAŞA Gayrimenkul tarafından 800 milyon dolarlık yatırımla Beyoğlu'nda hayata geçen kentsel dönüşüm projesi Piyalepaşa İstanbul, Cityscape Turkey fuarında yatınmcolarla buluştu. Piyalepaşa İstanbul, stantta yer alan mobil hologram ile Arapça, Türkçe ve İngilizce olmak üzere 3 farklı dilde tanıtıldı. İnteraktif hologram uygulaması fuar ziyaretçilerinin beğenisini topladı. Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel, gayrimenkul sektörü için önemli bir fuara Türkiye'nin ev sahipliği yapmasından mutluluk duyduklarım belirterek şunları söyledi: " İlk kez ev sahipliği yaptığımız Cityscape fuarına özellikle yerli yatırımcıların ilgisi büyük oldu. Bu ilginin önümüzdeki dönemde de katlanarak artacağına ve global yatırımcılar nezdinde de Türkiye'nin yeni buluşma noktası haline geleceğine inanıyorum." 


250 YATIRIMCIYLA BULUŞTU 


Fuar süresince yerli ve yabacı toplam 250 katılımcı üe görüştüklerini beliryen Kaan Yücel "Ziyaretçilerimizin yüzde 74 gibi büyük bir bölümünü yerli yatırımcüar oluştururken yüzde 26'sını yabancı gayrimenkul yatırımcısı oluşturdu. 

Görüşmelerimizde özellikle Cityscape fuarına özel çalıştığımız ödeme seçenekleri ilgi gördü. 

Cityscape Turkey'e özel avantajlı satış kampanyamızda ev sahibi olmak isteyenlere yüzde 25 peşin, kalan yüzde 0.89 sabit faiz olanağı üe 120 aya varan vade imkânı sağladık. Banka kredisi kullanmak istemeyenler için yüzde 35 peşinatla 24 ay, yüzde 50 peşinatla ise 36 ay vade farksız ödeme imkânı sunduk. Nisan ayında güncel satış rakamlarımızı duyuracağız yeni döneme ilişkin kampanyamızın da yatırımcılar tarafından ilgi göreceğine inanıyoruz" diye konuştu. 

2018'DE TAMAMLANACAK 


Piyalepaşa'da 82 dönüm arazi üzerinde hayata geçirüen Piyalepaşa İstanbul; konut, rezidans, ofis, otel ve alışveriş sokağından oluşan bir karma kullanım projesi olarak tasarlandı. Projede ihtiyaç ve beklentilerine 55 metrekareden 207 metrekareye, stüdyodan 4+1'e kadar değişen farklı büyüklük ve tipte 760 daire ve 190 rezidans yer alıyor. Projede konutların satış fiyatı 895 bin 500 TL, rezidansların ise 706 bin 200 TL'den başlıyor. Projenin en önemli avantajları arasında yer alan 4 katil, 3 bin 900 araçlık otoparkı ise konut sahiplerinin en büyük sorununa çözüm üretecek. Piyalepaşa İstanbul'da yaşamın 2018'de başlaması hedefleniyor. Piyalepaşa İstanbul, 550 metre uzunluğunda ve 17 metre genişliğindeki Alışveriş Sokağı üe ulusal ye uluslararası 120 mağazasıyla İstanbulluların yeni alışveriş merkezi olmaya aday. Proje içerisindeki 2 katlı alışveriş sokağında mağazaların yanı sıra; 9 salonlu sinema kompleksi, fastfood noktaları üe farklı damaklara hitap eden restoran ve kafeler bulunuyor. 

Proje, D-100 karayolu ve çevreyolu bağlantilarına, Dolmabahçe ve Kâğıthane tünellerine, Çağlayan Adliyesi ve hastanelere yalan konumuyla da ön plana çıkıyor. 


Hürriyet