Kapaklı-Saray Çevreyolu'nun 2014 sonunda hizmete açılması hedefleniyor!

Kapaklı-Saray Çevreyolu'nun 2014 sonunda hizmete açılması hedefleniyor!Tekirdağ’ ın Kapaklı ilçesi Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, ayrılan ödenek kapsamında Kapaklı - Saray Çevreyolu' nun 2014 yılı sonuna kadar hizmete açılmasının hedeflendiğini ifade etti...Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesi Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, ayrılan ödenek kapsamında çevre yolunun 2014 yılı sonuna kadar hizmete açılmasının hedeflendiğini söyledi.


Kapaklı Saray arasında yapımı devam etmekte olan çevre yolunda gelinen son nokta hakkında Karayolları 1. Bölge Müdürü Asım Öztürk ile bizzat görüşen Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, "Asım bey ile yaptığım görüşme neticesinde ilçemiz ile Saray arasında yapımı devam eden çevre yolunda çalışmaların sürdüğü bilgisini aldım. Bu yıl ayrılan ödenek kapsamında çevre yolunun 2014 sonuna kadar bitirilmesi ve hizmete açılması hedefleniyor" diye konuştu.


Çevre yolu için bu yıl ayrılan ödeneğin, önceki yıllara kıyasla neredeyse yarı yarıya azaldığını ifade eden Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, "Karayolları bütçesi dahilindeki ödenekle çevre yolunun yapımının bu yıla yetişmesi zor görünüyor. Bunun yanında 2012 yılında tüm Trakya Bölgesi’nde etkili olan sel felaketi nedeniyle de daha önce hazırlanan projelerin revize edilmesi gerekti. Bu durum da maliyetlerin daha da artmasına neden oldu" açıklamalarında bulundu.


Çevre yolunun hizmete girmesinin hem Kapaklı hem de komşu ilçeler açısından büyük önem arz ettiğini dile getiren Kaymakam Aslı Aynaoğlu Kuzulu, yıl sonuna kadar ödeneklerle ilgili bir iyileştirme yapıldığı takdirde projenin yeniden değerlendirilerek yolun yapımının yıl sonuna kadar bitirilmesi için çalışılacağını belirtti.


Kaymakam Kuzulu, konunun yakın takipçisi olacağını ve her türlü gelişme hakkında Kapaklı halkını bilgilendireceğini dile getirdi.Milliyet