09 / 12 / 2022

Karabağlar'ın yarısının imar planı yapıldı!

Karabağlar'ın yarısının imar planı yapıldı!

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, en büyük sorunun imar sorunu olduğunu söyledi. Karabağlar'ın yarısının imar planları yapıldı ve diğer yarısı da 2017 yılı içerisinde tamamlanmış olacak.KARABAĞLAR Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Öz Muğlalılar Kültür ve Dayanışma Derneği'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Selvitopu, ilçede en büyük sorunun imar sorunu olduğuna dikkat çekerek, ilçenin yarısının imar planlarının yapıldığını diğer yarısının da 2017 yılı içerisinde tamamlanmış olacağını belirtti.


Aydın Mahallesi'nde bulunan Muğlalılar Kıraathanesi'nde düzenlenen toplantıya Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP  İzmir  Milletvekili Tacettin Bayır, CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık, Öz Muğlalılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Rıza Çamur, Avukat Mehmet Türkbay, Karabağlar Belediyesi CHP'li meclis üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı. Toplantıda konuşan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, görevde olduğu 3 yıllık süreyi değerlendirdi, çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Karabağlar’ın önünü açmak için yeni imar planlarına ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Başkan Selvitopu, ilçenin yarısının imar planlarının yapıldığını diğer yarısının da 2017 yılı içerisinde tamamlanmış olacağını belirtti. Selvitopu ayrıca, yeni imar planlarıyla Karabağlar’ın gelecekte daha gelişmiş bir ilçe olacağının da altını çizerek, yeni imar planlarının herkesin hakkını, hukukunu koruyan anlayışta gerçekleştirileceğini söyledi.


"KENTİN GELECEĞİ İMAR PLANLARINA BAĞLI"

Selvitopu, “Kentin geleceğine ancak bu planlamayla yön verebiliriz. Sadece imar planlarını yapmak yeterli değildir. İkinci aşamada imar uygulamalarının gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. Türkiye'de temel sorun imar uygulamalarındadır. Mevcut parsellerin imara uygun hale getirilmesi zorlu iştir, en fazla vatandaşı da yoran işlemlerdendir. Bunu da belediye olarak biz yapmak istiyoruz. Vatandaşı yormadan, vatandaşa yükünü vermeden yapmak istiyoruz. Ancak yasal bir düzenleme eksikliği var, bunu bugünkü hükümet yetkililerine, bakanlığa düzeltmenin nasıl yapılması gerektiğini ilettik. Şu anda herhangi bir düzeltme olmadı ama Türkiye'de imar uygulamalarının önünün açılması için de bu değişiklikler şart" dedi.


"HERKESİN TERCİHİNE SAYGI DUYUYORUZ"

Toplantıda konuşan CHP Karabağlar ilçe Başkanı Ali İhsan Yıldız ise bütün yetkilerin bir kişide toplanmasının ne gibi sıkıntılara sebep olacağına yönelik açıklamalarda bulundu. Yıldız, "Vatandaşlarımız evet versin, ister hayır versin herkesin tercihine saygı duyuyoruz. Sadece diyoruz ki vatandaş olarak mutlaka sandığa gidin ve tercihinizi kullanırken de elinizi vicdanınıza koyun. Bizim ülkemiz için geleceğimiz için bu anayasa değişikliği ne getiriyor, eğer evet çıkarsa ne olacak, hayır çıkarsa ne olacak diye bunu düşünün" dedi. CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir ve CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır da 16 Nisan’da yapılacak referandumun önemine vurgu yaptıl ve referandumda 'hayır' oyunun çıkacağına inandıklarını dile getirdi.


Hürriyet 
Geri Dön