Karabük'te yüksek tepelerdeki mahalleler için asansör inşa ediliyor!

Karabük'te yüksek tepelerdeki mahalleler için asansör inşa ediliyor! Karabük'te yüksek tepelerdeki mahalleler için asansör inşa ediliyor!

Karabük Belediyesi, yüksek tepelere kurulu mahalleye vatandaşların rahat ulaşması için 2 asansör daha inşa ediyor. Belediye tarafından yapımına başlanan 12’şer kişilik ve etrafı camdan 2 asansör, merdiven tırmanma çilesine son verecek.


Belediye Başkanı Rafet Vergili, yaptığı açıklamada, daha öncede kentin değişik bölgelerine ve mahallerine yürüyen merpen, üst geçit, yaya köprüsü, kule asansör, yatay asansör yaptıklarını söyledi.

Şimdi yine bir asansör inşaatına başladıklarını belirten başkan Vergili, kent merkezinden Esentepe ve diğer mahallelere gitmek isteyenlerin artık metrelerce merpen yürümeyeceğini belirterek, “Karabüklüler her şeyin iyisine layıktır. Göreve geldiğimizden bu güne kentte yaşam kalitesini artırmak için çalışmalar yaptık. Daha önce yüksek kesimlerde bulunan iki mahallemize asansörle çıkılmasını sağladık. 3 bölgeye de yürüyen merpen yaptık. Kentimiz engebeli bir arazi üzerinde. Bu yatırımlar çok önem kazanıyor" dedi.


Hürriyet Yerel