24 / 05 / 2022

Karaca Adası dosyası Türkiye’nin en zengin 100 insanına gönderildi!

Karaca Adası dosyası Türkiye’nin en zengin 100 insanına gönderildi!

Adanın satışını Bosforce Emlak şirketi üstlenmiş. Şirket adanın bilgilerinin olduğu bir dosyayı Türkiye’nin en zengin 100 insanına gönderdi.Olay adanın satışıyla ilgili olarak konuşan Bosforce Emlak Geliştirme Yönetici Ortağı Uğur Özcan konuştu.Bodrum Gökova açıklarındaki Karaca adası 35 milyon dolara alıcısını bekliyor. Son günlerde oldukça popüler olan adanın potansiyel alıcıları arasında ünlü Rus Milyarder ve dünyaca ünlü Chelsea futbol kulübünün başkanı Roman Abramoviç de var. Adanın satışını Bosforce Emlak şirketi üstlenmiş. Şirket adanın bilgilerinin olduğu bir dosyayı Türkiye’nin en zengin 100 insanına gönderdi.


Olay adanın satışıyla ilgili olarak konuşan Bosforce Emlak Geliştirme Yönetici Ortağı Uğur Özcan; “Adanın bilgilerini dosya halinde 100 zengin insana gönderdik. Böyle bir yerin fırsat olduğunu düşünüyoruz. Birkaç tane alıcı var birkaç alıcı burayla ilgileniyor” diye konuştu. Karaca Adası’nı almak isteyenlerin 35 milyon doları gözden çıkarması gerekiyor. Adada şu an yapılaşma yapmak SİT alanı olduğundan ötürü oldukça zor. Fakat yetkililer imar durumunun satın almadan sonra ‘yeniden gözden geçirileceğini’ söylüyor.


COĞRAFİ KONUMU

Sedir Adası’na (Kleopatra Adası) 4 km mesafedeki ada Karacasöğüt Köyü’ne 1000, Karaca Köyü’ne ise 500mt mesafede. Üzerinde zeytin ağaçları ve yıkık binalar bulunan ada satılık olarak turizmcilerin ve yatırımcıların dikkatine sunulmuştur. Ada, Marmaris’e 24 km (yaklaşık 15 dakika), Dalaman’a 95km (yaklaşık 70 dakika), Akyaka’ya 20 km (yaklaşık 10 dakika) yakınlıkta ve bakir halde. Ada 316.000 m2 tapu tescilli, 65.000 m2 orman kullanımlı olmak üzere toplam 381.000 m2 (381 dönüm) yüzölçümüne sahip. Mevcut imar durumuna göre günübirlik konaklama, yeme-içme, marina yapabilmek mümkün.


Hürriyet