Karaköy'deki 20 yıllık Halkbank binası otel oluyor!

Karaköy'deki 20 yıllık Halkbank binası otel oluyor!

İstanbul Karaköy’deki Halkbank binasını 20 yıllığına kiralayan Taca İnşaat, binayı yenileyerek otel açmayı hedefliyor.İstanbul Karaköy’deki Halkbank binasını 20 yıllığına kiralayan Taca İnşaat, binayı yenileyerek otel açmayı hedefliyor. Gelecek temmuz ayında oteli açmayı planladıklarını söyleyen Taca İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tayyar Akkurt, “Gelecek 5 yılda 5 otel açmayı planlıyoruz. Kendi markamızı yaratacağız. Bundan sonraki hedefimiz ise yurtdışına açılmak” dedi.


TÜRKİYE’nin yanı sıra birçok ülkede inşaat işleri yürüten Taca İnşaat, turizm sektörüne İstanbul’dan giriyor. İstanbul Karaköy’deki Halkbank binasını 20 yıllığına kiralayan firma, 121 odalı butik bir otel açmayı planlıyor. 20 yıl sonra Halkbank’a devrini gerçekleştirecekleri bina için projelendirme çalışmalarını yaptıklarını ifade eden Taca İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tayyar Akkurt, binada güçlendirme yaptıklarını söyledi. Binanın dış cephesinin modern ve klasik arasında olacağının altını çizen Akkurt, “Tarihi dokuya uygun bir bina olacak. Taş giydirmeli bir dış cephe yapmayı planlıyoruz. Gelecek yıl Temmuz ayında hizmete açmayı hedefliyoruz. Doğru fiyata iyi hizmet vereceğiz. 5 yıldız hizmet veren 4 yıldızlı bir otel olacağız. Hizmetimiz üst segment, fiyatlarımız ise düşük olacak. Binanın girişinde ve üst katında kafe restoranlar yer alacak” diye konuştu. 


HEDEFİMİZ YURTDIŞI

Daha önce Türkiye’de 9 otelin inşaat işini yaptıklarını dile getiren Tayyar Akkurt, turizm sektöründeki yatırımlarında Summer Turizm firması ile ortaklık yaptıklarını söyledi. Yurtdışından turist getiren bir operatör olan Summer Turizm’in otelcilik alanındaki tecrübesinden yararlanacaklarını belirten Akkurt, “Gelecek 5 yılda 5 otel daha açmayı planlıyoruz. Bunların çoğunluğu İstanbul’da olacak. Ancak Antalya’da da bir otel açmak için görüşmelerimiz sürüyor. Bu yatırımlar tamamlandıktan sonraki hedefimiz ise yurtdışına açılmak” ifadelerini kullandı. 


TÜRKİYE GİBİSİ YOK

Otelcilik alanında Türkiye’nin Avrupa ve ABD’den çok daha iyi noktada olduğuna değinen Tayyar Akkurt, “Türkiye’deki yapıların ve hizmetin kalitesi dünyanın hiç bir ülkesinde yok. Buradaki fiyatlarla dünyanın hiç bir ülkesinde bu kalitede tatil yapamazsınız. Bu yüzden biz de kendi markamızı oluşturmaya karar verdik. Otellerimizi kendi markamız ile işleteceğiz. Markamızı gören turistler otelimizde Türk misafirperverliğini göreceğini bilecek. Ben de dünyanın bir çok yerine gitme fırsatı buldum. Ancak Türkiye’deki hizmeti dünyanın en iyi otellerinde bile alamadım” diye konuştu. 


BİRÇOK ÜLKEDE İNŞAAT YAPIYORUZ

SADECE Türkiye’de değil ABD’den Dubai’ye, Suudi Arabistan’dan Katar’a kadar birçok yerde faaliyette olduklarını söyleyen Tayyar Akkurt, “Sadece Türkler değil yabancı yatırımcılarla da çalışıyoruz. Karadağ’da da yakın zamanda faaliyete başlayacağız. Bir tek otel inşaatı değil, AVM’ler ve kongre binaları da inşa ediyoruz. Çok süratli ve kaliteli çalıştığımız için dünyanın bir çok yerinde tercih edilen bir inşaat firmasıyız. Kalite, iş güvenliği ve doğru maliyetleri yakalayınca dünyadaki sayılı inşaat firmalarından biri olabiliyorsunuz. Türkiye’nin de bir çok yerinde çalışmalarımız oldu”dedi. 


AKM BİNASI YENİLENEMEZ

TACA İnşaat, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) binasının yenilenmesi ihalesini alan firmalardan biri konumunda. Buradaki çalışmalar hakkında da bilgi veren Tayar Akkurt şunları söyledi: “İnşaatın kalitesini anlamak için sıvaları kaldırdık. Binanın etütlerini yaptık. Ancak bunların sonucunda binanın güçlendirilmesinin mümkün olmadığını gördük. Daha önce iki kez güçlendirme yapılan binyı güçlendirmeye kalksak üçüncü kez yapılmış olacaktı. Ayrıca güçlendirme yapılabilecek olsa dahi bu sefer de bina fonksiyonlarını yitirecekti. Bu binanın güçlendirilmesi yapılamaz” ifadelerini kullandı. Hürriyet