03 / 07 / 2022

Karatay Akçelebi Konutları kura çelişi ne zaman?

Karatay Akçelebi Konutları kura çelişi ne zaman?

KARATAY Belediyesi öncülüğünde kurulan toplu konut hamlelerinin 23’üncü halkasını oluşturan 984 dairelik AKÇELEBİ Konutları vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Peki Karatay Akçelebi Konutları kura çelişi ne zaman?Ön kayıtların 1 Nisan Cuma gününe kadar sürecek olan konutların, kesin kayıt yaptırmaya hak kazanan üyeleri 5 Nisan Salı günü noter huzurunda yapılacak kura çekilişi sonrası belirlenecek. 


Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Aziziye Mahallesi'nde Sarı Hasan, Şeyh Ulema Recepağa, Ali Ulvi Kurucu ve Aslanlı Kışla Caddeleri arasında kalan bölgede başlatılan AKÇELEBİ konutlarına vatandaşın ilgi göstermesinin sevindirici olduğunu belirterek ön kayıtların 1 Nisan Cuma günü sona ereceğini söyledi. Toplamda 984 dairelik AKÇELEBİ Konutlarına 365 üye alınacağını belirten Hançerli, ‘’9 daire 80 metrekare, 3 daire 100 metrekare, 217 daire 130 metrekare, 133 daire 167 metrekare ve 3 daire ise 185 metrekare yapılacak. Binalar zeminden ısıtma, asansör, ısı ve ses yalıtımı bulunacak. Çevre düzenlemeleri ise sosyal donatı alanı ve yeşil alanlar ile zenginleştirilecek. Her daireye kapalı otopark imkanı sağlanacak olan konutlar 4.5 ve 6 katlı bloklardan oluşacak.’’ dedi. 


Karatay’ı modern ve çağdaş şehircilik anlayışının hakim olduğu bir ilçe haline getirme çabası içerisinde olduklarını kaydeden Hançerli, Mevlana Kültür Merkezi ve İstiklal Harbi Şehitlik Abidesi karşısında başlatılan kentsel dönüşüm projesi kapsamında ticari alanlar, otel yerleri, rekreasyon alanları ve daireler olduğunu da sözlerine ekledi. 


Hürriyet


Haber Anadolu Manşet'te şöyle yer aldı;


AKÇELEBİ Konutları vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Ön kayıtların 1 Nisan Cuma gününe kadar süreceği konutlara, kesin kayıt yaptırmaya hak kazanan üyeler 5 Nisan Salı günü noter huzurunda yapılacak kura çekilişi sonrası belirlenecek. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Aziziye mahallesi San Hasan, Şeyh Ulema Recepağa, Ali Ulvi Kurucu ve Aslanlı Kışla Caddeleri arasında kalan bölgede başlatılan AKÇELEBİ konutlanna vatandaşın ilgi göstermesinin sevindirici olduğunu belirterek ön kayıtların 1 Nisan Cuma günü sona ereceğini söyledi. Toplamda 984 dairelik AKÇELEBİ Konutlarına 365 üye alınacağını belirten Hançerli, bunlardan 9 dairenin 80 m2,3 dairenin 100 m2, 217 dairenin 130 m2,133 dairenin 167 m2 ve 3 dairenin ise 185 m2lik olacağını söyledi. Bina özelliklerinde zeminden ısıtma, asansör, ısı ve ses yalıtımı bulunacağını çevre düzenlemelerinde ise sosyal donatı alanı ve yeşil alanlar ile zenginleştirilerek her daireye kapalı otopark imkanı sağlanacak olan konutların 4.5 ve 6 katlı bloklardan oluşacağını ifade eden Hançerli, vatandaşın belediye öncülüğünde kurulan konutlara yoğun ilgi göstermesinin çalışmaların doğru değerlendirildiğini ve daha da çalışma şevki kazandıklarını belirtti. 


Karatay'ı modern ve çağdaş şehircilik anlayışının hakim olduğu bir üçe haline getirme çabası içerisinde olduklarını kaydeden Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Mevtana Kültür Merkezi ve İstiklal Harbi Şehitlik Abidesi karşısında başlatılan kentsel dönüşüm projesi kapsamında ticari alanlar, otel yerleri, rekreasyon alanları ve daireler olduğunu sözlerine ekledi.


Anadolu Manşet