Karşıyaka Stadı'nın ruhsatı için başvuru yapıldı!

Karşıyaka Stadı'nın ruhsatı için başvuru yapıldı!

Karşıyaka’da 10 yıldır yapımına bir türlü başlanamayan stat için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvuru yapıldı.Karşıyaka’nın yıllardır yapımını beklediği yeni stat için Karşıyaka Belediyesi’nden ruhsat çıkmayınca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvuru yapıldı.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre;  İzmir  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, ihalesi geçen yıl 15 Haziran’da yenilenen 15 bin 741 kapasiteli stat için yapı ruhsatının verilmesi konusunda dosyayı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne taşıdı. 

Başvuruya Karşıyaka Belediyesi’nin ruhsat başvurusuyla ilgili cevap yazısı, arazinin tapu kaydı, imar durum belgesi, aplikasyon krokisi ve mimari projesi de eklendi. Karşıyaka, Gençlik Spor Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi ve ihaleyi alan REC Uluslararası Yapı İnşaat, Çevre Bakanlığı’nın dosyayı değerlendirme sürecinde stadın otopark sorununu çözmek için hazırlanan projeyi Ankara’da Orman Genel Müdürlüğü ve Milli Emlak’la görüşecek.

Karşıyaka Belediyesi, kendilerine ulaşan ruhsat başvurusuna geçen hafta 60 günlük yasal değerlendirme sürecini beklemeden başvurudaki eksikler yoğunluk oluşturacağı, trafik uygunluk görüşünün alınmadığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Otopark Yönetmeliği’ne uygun olmadığı, acil durum tahliye yollarının yetersiz olduğu gibi gerekçelerden olumsuz yanıt vermişti.