Karşıyaka Turizm Master Planı Ağustos'ta tamam!

Karşıyaka Turizm Master Planı Ağustos'ta tamam!

Eğitim ve kültür sanat konularında ortak projeler üreten, son olarak Karşıyaka’nın Turizm Master Planını hazırlamak için bir araya gelen Karşıyaka Belediyesi ve Yaşar Üniversitesi, 5 yıllık plan için sona yaklaştı.


Eğitim ve kültür sanat konularında ortak projeler üreten, son olarak Karşıyaka’nın Turizm Master Planını hazırlamak için bir araya gelen Karşıyaka Belediyesi ve Yaşar Üniversitesi, 5 yıllık plan için sona yaklaştı. Uzman görüşleri doğrultusunda, Karşıyaka’nın turizm potansiyeli ve yeni turistik noktaları belirlenecek, gerekli fiziki yatırımlar için ön çalışma başlatılacak.


Karşıyaka Belediyesi ve Yaşar Üniversitesi, geçen Şubat ayında imzalanan protokolle, Karşıyaka’nın 2015- 2020 dönemini kapsayacak Turizm Master Planını hazırlamak için işbirliği yaptı, zaman kaybedilmeden teknik çalışmalar başlatıldı. Karşıyaka’nın turizm potansiyeli, mevcut durum ve yapılması gereken fiziki yatırımlar üzerinden yürütülen çalışmalara kentin farklı dinamikleri dahil edildi. Plan hazırlıkları kapsamında gerçekleştirilen toplantıya;  İzmir  İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ege Turizm Derneği, İZRO, İZKA, SKAL, ESİAD gibi kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.


AĞUSTOSTA PLAN TAMAM

Toplantıda Karşıyaka’nın 2015-2020 yılları arasını kapsayacak olan Turizm Master Planı öncesi, Karşıyaka’nın mevcut turizm durumu, konu ile ilgili avantaj ve dezavantajları ile yapılması gereken fiziki yatırımlar masaya yatırıldı. İlçenin 5 yılına yön verecek Turizm Master Planının Ağustos ayında tamamlanacağı belirtildi.


“PROJEMİZE VİZYON KATACAKLAR”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Karşıyaka’yı kültür, sanat, spor ve turizmde marka kent yapmak için mücadele ettiklerini belirterek "Bugüne kadar örnek projeler hayata geçirerek hedeflerimize önemli ölçüde ulaştık. Kültür, sanat ve spordaki başarımızı turizm alanında da taçlandıracağız. Destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkürler" dedi.


Milliyet