Kars’ta kiralık daire fiyatları yükselişte!

Kars’ta kiralık daire fiyatları yükselişte! Kars’ta kiralık daire fiyatları yükselişte!

Kars’ta kiralık daire fiyatları el yakıyor. Sobalı evlerin 500 TL’den aşağıya verilmediği kentte bazı bölgelerde ev kiraları bin ile bin 200 TL’ye kadar yükseliyor. Kars’ta kiralık daire ve ev fiyatları yükselişe geçti. Kiracılarla ev sahipleri arasında sıkı pazarlıklar yapılıyor. Sıfır dairelerde kira fiyatları 800 ile bin TL arasında değişirken, eski binalarda ise 500 ile 700 TL arasında değişiyor. 

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre günden güne yeni binaların yükselmesi, dairelere olan talepte artış olması, kiralık evleri kıymete bindirdi. Kontratlarda çok düşük gösterilen kira bedellerin gerçeği yansıtmadığını ifade eden vatandaşlar, yetkililerden kiracı ile ev sahibi arasında yapılan kontratların incelenmesini istediler.

Gerekli denetimlerin yapılmadığı Kars’ta kent dışından gelen memurlar ve yabancılar Türkiye’nin en pahalı şehrinin Kars olduğuna dikkat çekerken, 8 ayın kış olduğu kentte, yaşamın çok pahalı olduğunu vurguladılar. Kars’ta yapılan yüzlerce yeni binaya rağmen kiralık ev bulmakta vatandaşlar zorluk çekiyorlar.