Kartal yükseklere uçuyor

Kartal yükseklere uçuyor

Kartal; deniz, kara, demiryolu ve Sabiha Gökçen Havaalanına 15 dakika uzaklığı ile tüm ulaşım araçlarını kullanılabilme avantajına sahip bir bölge. Anadolu yakasının cazibe merkezi olmaya aday.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Projeler vardır, Bahçeşehir, Ataşehir gibi bölgenin geleceğine yön verir. Projeler vardır  bölgedeki değişime yön verir. İşte Kartal'da değişim  " kentsel dönüşümden "önce gayrimenkul projeleri ile başlamış.

Kartal'da Soyak tarafından  Evreka ile başlayan gayrimenkul hamlesi, Teknik Yapı tarafından geliştirilen Uplife Park ve Uprise Elite ile anlam kazanırken, Dumankaya Vizyon ile uluslararası boyut kazanmış.  Kartal bu gidişle gayrimenkul projelerinin yarışacağı " arena " haline gelecek.

Sonuç da Kartal ve Kartal'lı olmak isteyenler kazanacak. Soyak, Teknik Yapı ve Dumankaya'yı bu çesaretli adımları ve Kartal'ın değişimine katkılarından dolayı kutluyorum.

Gayrimenkul fuarında " Kartal'da arsa, arazisi olanların " ayrış içinde olmaları ve " fabrika arsalarını ve eski konut alanlarını " görücüye çıkarmaları dikkatimi çekti. Ancak, mal sahipleri tarafından ön görülen arsa değerleri ve kat karşılığı oranları spekülatif  noktalara erişmiş.

Kartal'lılara  " projelerin yarışacağı " arenada arsa değerlerini belirlerken süpekülatif hareket etmemelerini öneriyorum. Unutmayın ki arsalarınız  "üzerindeki projeler ve arkasındaki markalar " sayesinde  değer kazanır.

BİLGE ÖZDEMİR / HÜRRİYET

pus