Kartepe Suadiye Kent Meydanı projesi hazırlandı!

Kartepe Suadiye Kent Meydanı projesi hazırlandı! Kartepe Suadiye Kent Meydanı projesi hazırlandı!

Kartepe Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü, eski belde merkezlerinde başlattığı meydan düzenlemeleri kapsamında “Suadiye Kent Meydanı” düzenleme projesini hazırladı.Kartepe Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü, eski belde merkezlerinde başlattığı meydan düzenlemeleri kapsamında “Suadiye Kent Meydanı” düzenleme projesini hazırladı.


Kartepe’nin büyük ölçüde nüfus yoğunluğuna sahip Suadiye bölgesinin çehresini değiştirecek Kent Meydanı düzenleme projesi çalışması Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından hazırlandı. Yaklaşık 9 bin 100 metrekarelik alana sahip proje, çok amaçlı organizasyonlara imkan sağlayacak bir meydan, çocuk bahçesi, spor oyun alanları, doğa parkı, yakın çevre sakinlerinin günlük ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tasarlandı. Meydanla bir bütün olarak düşünülen yol düzenlemeleri ve otopark alanları da bölgeye kazandırılacak değerler arasında. Kartepe Belediyesi tarafından proje çalışması tamamlanan ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ortak proje olarak yapımına başlanacak çalışma ile Suadiye’nin çehresi değişecek.

Projelerin tek tek hazırlandığına dikkat çeken Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Kartepe’nin ticari, kültürel ve turizm gelişimini öne çıkartacak, Kocaeli’nin önemli ilçelerinden, merak edilen, ziyaret edilen ve takdir edilen ilçelerinden bir tanesini yapmak için projelerimizi büyük heyecanla hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.


Milliyet