Kastamonu'da selden zarar gören 10 katlı bina yıkıldı!

Kastamonu'da selden zarar gören 10 katlı bina yıkıldı!Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde sel felaketi nedeniyle hasar gören 10 katlı bina iş makinesinin yardımıyla yıkıldı. 


Kastamonu'da Bozkurt ilçesinde şiddetli yağışlar sonrasında 11 Ağustos'ta Ezine Çayı'nın taşması sonucu meydana gelen sel felaketinde birçok bina yıkıldı, binaların bir bölümü ise ağır hasara uğradı.

Milliyet'te yer alan habere göre; ekipler ev ve iş yerlerinin onarılması ya da tamamen yıkılıp yeniden inşa edilmesine yönelik çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda ilçenin en yüksek binaları arasında bulunan Ezine Çayı'nın kenarındaki 10 katlı Rüya Apartmanı'nın, yıkımı yapıldı. 

Kastamonu

Ağustos ayında tahliyesi yapılan binanın iş makinesiyle yıkılması çevredekiler tarafından videoya alındı. Yıkılan binanın yanında bulunan Ölçer Apartmanı 11 Ağustos'taki selde yıkılmış, apartman enkazında arama kurtarma çalışmaları günler boyunca devam etti. İki binanın da müteahhidi olan Mehmet Ö, "taksirle ölüme veya yaralamaya" neden olduğu iddiasıyla tutuklanmıştı.

Kastamonu Bozkurt'ta 350 konut için ihale yapıldı!